Rama i prerë: Studentët që nuk vaksinohen nuk do lejohen në auditore

Aktualitet

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një inspektim në Rezidencën Studentore Universitare nr. 2 në Tiranë.

E teksa ka inspektuar ambientet Rama është shprehur se mund të vi momenti pasi numri i të infektuarve është rritur që vaksinimi i stuidentëve të bëhet i detyrueshëm. Ai u shpreh se si studentët edhe pedagogët duhet të vaksinohen, pasi janë në ambien me shumë persona dhe janë të detyrueshëm.

Teksa tha se kush nuk dëshiron të bëj vaksinën duhet të largohet deri në momentin që s’do ekzistoj më virusi.

“Duhet të komunikojmë që mund të vi momenti duke pasur parasysh se cfarë po ndodh, që vaksinimi të jetë i detyrueshëm. Do duhet që tju komunikohet që nëse vjen momenti mos thonë pse nuk na thatë. Këtu nuk ka dua apo nuk dua.

Për të gjitha ata që kanë të bëjnë me shumë persona është një përgjegjësi. Studentët do të vaksinohem edhe me pedagogët nuk ka nuk dua. Kanë përgjegjësi të mbrojnë dhe të tjerët dhe shteti ka përgjegjësi të mbroj ata që janë vaksinuar.

Ai që nuk do ta bëj mos e bëj, por do rrij jashtë deri kur të mos ketë më virus. Një pjesë e madhe e ka bërë të detyrueshme dhe patjetër që edhe këtu për disa kategori do të bëhet e detyrueshme” tha Rama ndër të tjera.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?