VIDEO/ Shihni si gazetarja raporton mes plumbave në aeroportin e Kabulit

Bota

Raportimi i korrespondentes pakistaneze në Afganistan, Sumaira Khan po bën xhiron e botës për shkak të qëndrimit të saj.

Në një video të bërë virale Khan shihet teksa raporton e pashqetësuar edhe pse pas krahëve të saj dëgjohet të shtëna dhe njerëz që vrapojnë.

Ngjarja raportohet se ka ndodhur gjatë një raportimi që ajo po bënte nga aeroporti i Kabulit ku pak sekonda më vonë filluan të dëgjohen të shtëna armësh dhe njerëz që vvraponin dhe bërtisnin nga frika, por Khan qëndron stoike dhe vazhdon raportimin e saj.

(d.a/dosja.al)

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?