Kaos në Nice-Marseille, si tifozët u futën për një shishe uji në stadium

Sport

Nice-Marseille ka qenë reklama më e keqe e mundshme e Ligue 1 që këtë vit ka mbledhur yjet kryesisht tek PSG.

Skena lufte prodhoi sfida në Francë e cila u ndërpre disa minuta para fundit pasi Dmitry Payet u godit me një shishe uji në kurriz nga tifozët vendas.

 

Por sulmuesi francez nuk hezitoi dhe iu kundërpërgjigj duke ia hedhur mbrapsht shishen e ujit. Pas këtij gjesti, tifozët e Nices vërshuan në fushë dhe sulmuan lojtarët e Marseille, por dhe këta të fundit nuk ngurruan të përgjigjen.

Pasojat duken tek qafa e Matteo Guendouzi dhe Luan Peres të cilët dolën nga fusha me gërvishtje dhe skuqje në qafë. Duket se ata janë përleshur fizikisht me kundërshtarët.

Po ashtu i nervozuar u duk dhe trajneri argjentinas i Marseille, Jorge Sampaoli që nuk po përmbante dot nervat.

 

Ndeshja deri në momentin e ndërprerjes ishte 1-0 në favor të Nice, por për shkak të sjelljes së tifozëve rrezikohet që fitorja t’i jepet në tavolinë Marseilles, edhe pse rrezikohet që dhe këta të fundit të marrin dënim.

(BalkanWeb)

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?