“I nxehti e ka kthyer vendin në fuçi baruti”, Greqia në ‘luftë’ me flakët

Bota

Situatë e vështirë në Greqi nga zjarret. Teksa 2 persona kanë humbur jetën, një punonjës i shërbimit të zjarrfikëses dhe kreu i dhomës së tregtisë së Athinës, si dhe 20 persona janë plagosur, situatë e vështirë paraqitet në terren nga zjarret.

Mësohet se aktualisht 154 vatra zjarri janë ende aktive në Greqi, ndërkohë që luftohet me flakët.

Lidhur me situatën në fjalë, kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis deklaroi se i nxehti e ka kthyer Greqinë në ‘fuçi baruti’.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?