Përmbytjet në Europë, Basha: Lutjet tona janë me familjet e prekura

Aktualitet

Lulzim Basha ka shprehur me një mesazh solidaritetin dhe mbështetjen për familjet dhe komunitetet e prekura nga moti i keq e përmbytjet në disa vende europiane, si Gjermani, Holandë, Belgjikë dhe Luksemburg.

Basha shkruan në “Twitter” se PD dhe populli shqiptar qëndron në solidaritet të plotë me njerëzit dhe autoritetet.

“Zemra ime shkon për viktimat dhe të dashurit e tyre të goditur nga përmbytjet dramatike në Gjermani, Holandë, Belgjikë dhe Luksemburg.

Mendimet dhe lutjet tona janë me familjet dhe të gjithë komunitetet e prekura nga kjo katastrofë natyrore.

Partia Demokratike dhe populli i Shqipërisë qëndron në solidaritet të plotë me dhe në mbështetje për njerëzit dhe autoritetet ndërsa ata punojnë për të shpëtuar jetët dhe për t’u rikuperuar nga këto ngjarje tragjike”, deklaron Basha.

Image

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?