Ja kush janë kandidatët për anëtarë të Këshillit Kombëtar të PD.

Politike

Partia Demokratike ka publikuar listën e kandidatëve për anëtarë të Këshillit Kombëtar, të cilët u miratuan në mbledhjen e sotme të kryesisë dhe që do të kalojnë per votim në Kuvendin Kombetar, më 17 Korrik.

Sipas Partisë Demokratike, do të zgjidhen 300 anëtarë të Këshillit Kombëtar, ku jo më pak se 30% do të jenë femra dhe jo më pak se 15% të rinj deri në 35 vjeç.

Bazuar në statutin e Partisë Demokratike anëtarët aktualë të kryesisë, ish-Presidentët, ish-kryeministrat, ish-kryetarët e Kuvendit, ish-kryetarët e partisë që janë anëtarë, apo edhe kryetarët e bashkive nuk i nënshtrohen votimit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?