E rrallë/ Lind fëmija me 3 koka në Indi

Bota

Një grua ka sjellë në jetë një foshnjë me tre kokë në Uttar Pradesh të Indisë, e cila ka shokuar të gjithë komunitetin vendas.

Fëmija ka tërhequr pelegrinë nga e gjithë India që e shikojnë fëmijën si “të shenjtë” dhe një “mishërim të Zotit”.

Sipas mediave, të huajt në Indi thuhet se kanë bërë pelegrinazhe për të parë të porsalindurin që kur u njoftua lindja e saj më 12 korrik. Sipas raporteve, nëna, e identifikuar thjesht si Ragini , kishte një shtatzëni “normale” dhe të shëndetshme gjë që e bën lindjen e një fëmije me tre koka edhe më tronditëse.

Në foto dhe video duke bërë xhiro në mediat sociale, foshnja shihet me dy koka shtesë të bashkangjitura në pjesën e pasme të kokës së saj “normale”.

Si nëna dhe fëmija thuhet se janë duke bërë mirë dhe janë lëshuar nga spitali. Sidoqoftë, thuhet se ata janë të mbingarkuar nga vizitat nga njerëzit që janë të dëshpëruar për të parë të porsalindurin.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?