CV-ja e pasur e “Deejay Twin Gent”, gati për verën e nxehtë

Stil/Jetë

E kemi prekur edhe me heret artin e veçante qe ben “Deejay Twin Gent”, por cv-ne e tij te pasur vendosem ta bejme publike pikerisht tani duke qene se kemi perpara veren e nxehte!

Emri Artit : Twin Gent
Profesioni : Deejay Producer
Vendlindja : Tirane
Vendbanimi : Tirane
Periudha qe ushtron profesionin dj : 1994 – 2021
Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Performues ne shume nga lounge baret e Tiranes dhe jo vetem, si dhe jashte Shqiperise. Clubet dhe diskotekat ne te cilat ka performuar me se shumti jane ato me te njohurat: Resident Artist lounge Reflexion disco (Tirane ) House of harts Club ( Tirane ) Disco albania (Tirane ) Capitan zhick ( Velipoje) Cavaliero pub ( Tirane ) 4 Miami beach ( Durres plazh) Ecuador Club (Sarande )… dhe një mori ambjentesh të tjera ku luhet dhe kërcehet muzikë e mire.

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Nuk eshte kjo e gjitha puna shume vjecare e deejay Twin Gent, pasi se bashku me mrrokullat” e tij ka performuar ne shume vende ku ka shqiptare si: Belgjike, France, Itali, Gjermani etj.

Gjithashtu duhet permendur fakti qe ka qene “shoqerues skene” i shume artisteve si: Dafina Zeqiri, Capital T, Tayna, 2 Ton etj, duke e kthyer “Twin Gent” ne nje profesionist te vertete. Rrymat muzikore te cilat ai i luan mr pajisjet e tij janë kryesisht : Club House, Latin House, Hip-Jop, RnB, Reggeaton afro, bits Comercial, Latin deep house, Jazz house remix funky, 80.90 gold music, 80 90 remix funky…. e shume te tjera qe argetojne publikun e gjere oreve te mbremjes.

Siç e kemi treguar edhe ne artikullin e kaluar muzika qe ai luan eshte e veçante per nje pjese te mire te degjuesve me shije te mirefillta muzikore. (E. D/InfoPressAlbania/

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?