Ndahet nga jeta në moshën 75-vjeçare kreu i Shoqatës “Çamëria”

Aktualitet

Është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare kreu i Shoqatës Patriotike ”Çamëria” Hektor Sejko.

Ai ndërroi jetë mëngjesin e sotëm. Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet i ka shprehur ngushëllimet familjarëve për humbjen dhe kanë cilësuar Sejkon si një patriot të madh, i cili nuk reshti së punuari për amanetin e Çamërisë.

Hektor Sejko lindi në Gjirokastër më 18 korrik të vitit 1946. Ai vinte nga një familje patriotike nga fshati Filat i Çamërisë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?