Basha: Qeveria perdori pandeminë për të abuzuar me të drejtat e njeriut

Aktualitet Politike

Kur na ndajnë vetëm 16 ditë nga zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, kryedemokrati Lulzim Basha ka renditur një tjetër dështim të kryeministrit Edi Rama.

Përmes një postimi në “InstaStory”, Basha paraqet publikimet e organzatave te mbrojtjes së të drejtave të njeriut dhe akuzon Ramën se ka abuzuar gjatë pandemisë me të drejtat e njeriut dhe lirinë e shtypit.

Postimi i plotë i Lulzim Bashës:

16 ditë deri më 25 prill, 100 dështimet e Ramës në 8 vite.

A janë respektuar të drejtat e njeriut dhe liria e shtypit në Shqipëri, përgjatë vitit 2020.

Pergjigja: Jo. 

Sipas Amnesty International, qeveria shqiptare e përdori situatën me pandeminë për të abuzuar qoftë edhe me forcë me të drejtat e njeriut dhe lirinë e shtypit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?