PD nxjerr provat e para, si u blenë votat në Kombinat

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi ka prezantuar provat e para të manipulimit të rezultatit zgjedhor nga ana e PS. PD-ja ka prezanton faktet dhe bisedën telefonike Rama – Balluku që ishin në krye të operacionit kriminal të vjedhjes së zgjedhjeve duke përdorur legalizimit ne këmbim të votave. Deklarata e Sekretarit të Përgjithshëm Gazment […]

Continue Reading

OSBE/ODIHR: Qeveria vazhdoi biznesin në fushatë…!

Drejtuesja e misionit të OSBE/ODIHR, Ambasadorja Urszula Gacek në intervistën për DW e quan shqetësues keqpërdorimin e burimeve të administratës për zgjedhjet e qëndrimin jo të qartë ndaj kufirit mes partisë e shtetit. DW: Znj. Ambasadore, çfarë ju ka bërë përshtypje deri tani në zhvillimin e procesit zgjedhor për Zgjedhjet Parlamentare, 2021, që u zhvilluan […]

Continue Reading

Nuk i pashë në fushatë kundër Ramës, sot të gjithë në fushatë kundër Lulit… (Pse?!)

Artur Zheji Marshalli tani me të drejtë e ka rradhën të shkrythet ngeshëm, të hedhë vështrimin mbi Pashallëkun Arnautistan e të shplodhet dhe pse jo, edhe të argëtohet disi lezetshëm mbas lodhjes jo të vogël që përjetoi.Mirëpo; kush të le të rrish rehatinë tënde, brenda tutave të gjera e pa kokëçarje?! Marshalli nuk ka kohë […]

Continue Reading

Basha: Thirrje punonjësit e administratës, mos kini frikë, dilni masivisht të votoni

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndalesën e radhës e pati në qytetin e Lezhës. Në fjalën e tij para lezhjanëve, Basha bëri thirrje që të gjithë shqiptarët të dalin të votojnë numrin 9 ditën e diel që të sjellim ndryshimin që Shqipëria ka nevojë. Kreu i opozitës gjithashtu ju drejtua dhe punonjësve të administratës […]

Continue Reading

Meta: Të gjithë i kanë sytë te Shqipëria, vendi më problematik i rajonit dhe i Europës

Të dashur qytetarë, nëna, baballarë, motra, vëllezër dhe ju të reja dhe të rinj!Mbeten vetëm 48 orë, kur me votën tuaj ju do të përcaktoni vullnetin e Sovranit për drejtimin e vendit.Të gjithë i kanë sytë te Shqipëria, vendi më problematik i rajonit dhe i Europës për zbatimin e standardeve të demokracisë dhe të zgjedhjeve.Le […]

Continue Reading

Arrestohen dy militantët e PS për blerje votash dje në Dibër

Një makinë me rreth 5 milionë lekë të vjetra të destinuara për blerjen e votës, është bllokuar dje nga mbështetësit e opozitës në zonën e Maqellarës, Dibër. Ky qark është rikthyer dhe një herë në qendër të vëmendjes për fenomenin e blerjes së votës dhe sërish roli i policisë në zbulimin e tyre ka qenë […]

Continue Reading

Tashmë është e qartë se qeveria ka frikë vetëm një gjë: VOTEN TUAJ!

Luciano Boci Të nderuar Qytetarë të qarkut tim!Tashmë është e qartë se qeveria ka frikë vetëm një gjë: VOTEN TUAJ!Dilni e votoni! Shpreheni fuqinë tuaj në mënyrën më të mirë! Buzëqeshni dhe gëzohuni se çasti i madh po vjen… Edhe pak orë na ndajnë nga fundi i Fundërrinave! Rimerrni në dorë qytetin dhe fshatin tuaj, […]

Continue Reading

Becchetti: Rama duhet të paguajë 150 milionë euro

Intervistoi: Juli Krisafi, SYRI TV Pyetje: Mirëmbrëma Z. Becchetti, pyetja ime e parë për ju është: pse vendosët të flisnit pikërisht në këtë moment? Përgjigje: Mirë se ju gjeta Znj.Krisafi! E pranova ftesën Tuaj sepse siç dihet nga të gjithë, para pak ditesh është publikuar Vendimi i Komitetit ad hoc i Gjykatës ICSID, i cili hedh […]

Continue Reading

Fatmir Mediu në eventit “NATO dhe Kërcënimet në Ballkan” (FOTO)

Kryetari republikan, Fatmir Mediu ka marre pjese dje ne eventin e organizuar nga SESC me teme ““NATO dhe Kërcënimet në Ballkan”. Njoftimin e ka bere publik vete Mediu gjate nje postimi ne rrjetet sociale. Postimi i plote: Gjatë eventit “NATO dhe Kërcënimet në Ballkan”, organizuar nga SESC ditën e djeshme. Voto Partia Demokratike ~ Aleanca […]

Continue Reading

Mediu mbështet hapur ish-kryeministrin Berisha: Do votoj numrin 5

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka folur për fushatën elektorale të zgjedhjeve të 25 prillit. Ai theksoi në emisionin “Ilva Now” se kryeministri Edi Rama synon të bëjë gjithçka për të mbajtur pushtetin, qoftë edhe duke vjedhur zgjedhjet. “Edi Rama nuk heq dorë nga vjedhja e zgjedhjeve, nuk heq dorë nga pushteti. Ai do […]

Continue Reading

“Smith Research & Consulting” publikon SONDAZHIN: PD prin ndaj PS, merr 46.1% të votave!

Kompania zviceriane “Smith Research & Consulting” ka realizuar një sondazh të fundit për zgjedhjet në Shqipëri, rezultatet e të cilit u publikuan në ‘Indeksi Online’.   Sipas këtij sondazhi të publikuar gjatë mbrëmjes së djeshme, Partia Demokratike me në krye me Lulzim Basha prin para PS-së. Sipas sondazhit, PD merr 46.1% të votave, kurse PS merr 42.4% […]

Continue Reading

“Jam pa fjale”/ Luciano Boci falenderon te rinjte per mbeshtetjen e tyre.

Luciano Boci Miqtë e mi, Ju ndoshta nuk e dini se çfarë fati është për një njeri të moshës sime të jetojë e të punojë i rrethuar me të rinj… Metafizika emotive me të cilën jeton rinia gjallëron tek ne, të rriturit – atë shqisë përjetësie dhe atë guxim që e bën çdo sfidë të […]

Continue Reading

Ardi Veliu me prokurorët nuk japin detaje se kush kush qëlloi i pari.

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu, ka dhënë një deklaratë për mediat, mbi ngjarjen e rëndë që tronditi dje Elbasanin, ku u vra Pjerin Xhuvani, dhe u plagosën 4 persona të tjerë. Veliu tha se janë arrestuar 10 persona, që kanë qenë pjesë e Strukturës për Mbrojtjen e Votave pranë PD-së, si […]

Continue Reading

Mijëra mbështetës të LSI janë nisur nga të gjitha rrethet e Shqipërisë…

Lëvizja Socialiste për Integrim, ditën e sotme do të mbajë mitingun përmbyllës të kësaj fushate elektorale. Mbështetja e simpatizantëve të LSI në të gjithë vendin gjatë gjithë fushatës ka qenë e jashtëzakoshme. Edhe në mitingun përmbyllës që do të zhvillohet sot në orën 18:00 me mijëra mbështetës janë nisur nga të gjitha rrethet e Shqipërisë, […]

Continue Reading

Rama: Ti tregojmë forcën e karakterit gjithë Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama njofotn sot mbylljen e fushatës elektorale në orën 18:00 në sheshin Skënderbej. Rama falenderon çdo patronazhist që sipas tij është forca e Partisë Socialiste. Rama thotë se sot, PS do ti tregojë Shqipërisë forcën e karakterit. POSTIMI I PLOTË I RAMËS: Faleminderit patronazhistëve tanë dhe forca, derë më derë, çdo trokitje e […]

Continue Reading

Gjykata në Strasburg merr VENDIMIN: Serverat e LAPSI.al të mos preken!

Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg ka vendosur që të mos e lejoje sekuestrimin e serverave dhe të dhënave kompjuterike, të medias Lapsi.al, duke iu referuar çështjes së publikimit të skandalit me të dhënat e mbi 900 mijë qytetarëve. Gjykata ka vendosur që asnjë e dhënë të mos preket nga institucionet shqiptare deri […]

Continue Reading

Banorët e fshatit në Kukës përzënë Safet Gjicin (video)

Banorët e fshatit Brekie në Kukës kanë përzënë ditën e sotme kryebashkiakun Safet Gjici pasi, truproja e këtij të fundit ka goditur bashkëfshatarin e tyre. Disa persona të vënë në rresht njëri pas tjetrit kanë krijuar “mur” me trupat e tyre në hyrje të fshatit duke penguar Gjicin që të futet për të zhvilluar me […]

Continue Reading

Mesazhi i SHBA, ata që pengojnë të drejtën e qytetarëve për të votuar të lirë duhet të ndiqen plotësisht

Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim ka deklaruar sot se ata që shkelin ligjin dhe pengojnë të drejtën e qytetarëve për të votuar të lirë dhe në paqe duhet të ndiqen plotësisht, askush nuk është mbi ligjin. Ky ka qenë mesazhi i dhënë gjatë takimit me prokurorin e Përgjithshëm Olsian Çela, me Drejtorin e Policisë Ardi […]

Continue Reading