Braimllari: “Niko Peleshi po bëhet çdo ditë qesharak, duke premtuar vende pune

Politike

Mars, 29/2021

Sekretari i Përgjithshem i LSI Endrit Braimllari shton në një prononcim të tij se, “se Niko Peleshi është përgjegjësi kryesor për mungesën e vendeve të punës në Korçë, por shkatërrimin e fermerit vendas dhe nepotizmin e theksuar në administratën publike”.

“Niko Peleshi po bëhet çdo ditë qesharak, duke premtuar vende pune, rritje ekonomike, punësim të të rinjve, investime në bujqësi, por harron më kryesoren, që ka 8 vite në qeveri, harron që ka qenë ministër Bujqësie dhe është ende në detyrë ministër i Mbrojtjes”.

“Më 25 Prill merr fund kjo politikë e vjetër klienteliste, e cila mendon vetëm për interesin personal dhe aspak për qytetarët e ndershëm”.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?