Veliaj i fut rruspat edhe Mozaikut të Tiranës (FOTO)

Aktualitet

 Punimet u denoncuan nga aktivisti i Lëvizjes për Teatrin, Ervin Goci.

”Mendoj se keto do të jenë ditët më të rënduara për trashegiminë… m’u pak centimetra nga kufiri i rrethimit te Mozaikut te Tiranës, po gërmohet prej ditesh me ekskavator, dhe aty dihet që ka rrenoja, jemi në zemër të një zone arkeologjike”, shkruan ai në një shënim në Facebook. “Janë sulur si përbindesha, për t’ia thyer kockat qytetit”, vijon Goci.

May be an image of ambiente të jashtme dhe text that says 'CAT'

Denoncim!

Mendoj se këto do të jenë ditët me renduara për trashegiminë..m’u pak centimetra nga kufiri i rrethimit të Mozaikut të Tiranës, po gërmohet prej ditesh me ekskavator, dhe aty dihet qe ka rrënoja, jemi në zemër të një zone arkeologjike.

May be an image of ambiente të jashtme

Bashkia po rehabiliton gjoja hapësirën publike, dhe me çfarë po e bën, me ekskavator.

May be an image of ambiente të jashtme dhe pemë

Janë sulur si përbindesha për t’ia thyer kockat qytetit..ata që po kërkojnë vota, bashkë me ne që na ka zenë një hall i madh, duhet që fushaten mos ta përdorin vetëm për retorikë si në Danimarkë, po të mendojnë se si ndalohen terroristat e territorit. Nuk ka kohë për sehir.

May be an image of ambiente të jashtme

Specialistet e trashegimisë, të bëjnë dokumentimin dhe të çojnë me urgjence në Prokurori, gazetarët të veprojnë dhe të mbledhin faktet, në dijeninë time ka pasur dhe reagime nga banorët e zonës, të cilët janë injoruar tërësisht..

May be an image of 1 person dhe ambiente të jashtme
Image
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?