Fëmija në Berat i shkruan letër Bashës, ja çfarë i kërkon

Aktualitet

Lulzim Basha ka qenë sot në familjen Hasnetari në Berat gjatë vizitës së tij në këtë qytet. Ndërsa bisedonte me mikpritësit, Bashës i është afruar me ndrojtje një nga fëmijët e shtëpisë dhe i ka dhënë një letër. Kryedemokrati është befasuar nga ajo që kishte shkruar në letër i vogli.

Në letër djali shkruante “Basha hajde në Berat, Rama ik nga Berati”.

Basha ishte në shtëpinë e Aqif Hasnetarit si një nga familjet e vjetra të qytetit, e persekutuar nga regjimi komunist.

Image

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *