Prokuroria i kërkon informacion ambasadës së SHBA

Mars, 30/2021 Nga Zëri Amerikës Në Shqipëri, Prokuroria e Përgjithshme i tha sot Zërit të Amerikës, se i është drejtuar zyrtarisht ambasadës amerikane për të kërkuar informacion mbi deputetin Tom Doshi i cili rikandidon edhe në zgjedhjet e 25 Prillit Tom Doshi është në listën e 28 kandidatëve që Komisioni Qëndror i zgmjedhjeve i ka […]

Continue Reading

Vangjel Tavo denoncon policin: I ofronte para qytetarëve në emër të tij

Mars. 30/2021 Kandidati i LSI-së në qarkun e Gjirokastrës, Vangjel Tavo ka kallëzuar në Prokurori një person, i cili sipas tij u ofronte para qytetarëve në emër të tij. Në një deklaratë për mediat, Tavo tha se kjo lëvizje është e bërë nga Rilindja pas deklaratave të tij se PS-ja është duke blera vota në […]

Continue Reading

Neranxi: Humor bajat i kryeministrit me sherbimin profesional

Presidenti i Kompania Neranxi, Nikollaq Neranxi, qe ka edhe shkollen me te madhe profesionale te Kulinarise ne Ballkan duket eshte ndjere i shqetesuar nga humori qe ben kryeministri ndersa ne fushate elekotrale. Duket se kete radhe kryeministri ka dashur te beje kamarierin “profesional” ne nje gosti elektorale duke “mesuar popullorce” kamarierin si te sherbeje kafete […]

Continue Reading

Halit Valteri: Ndjej keqardhje për Partinë Demokratike!

Mars, 30/2021 Halit Valteri, deputet i ardhur në Parlament si përfaqësues i opozitës së re nga listat e PD, tashmë kandidat i PS për Tiranën, thotë se ndjenë keqardhje për partinë ku militoi që fëmijë. Sot PD është e kapur nga 5 njerëz të cilët nuk mbrojnë më interesat e qytetarëve, u shpreh sot Valteri […]

Continue Reading

Socialistë i bashkohen Bashës në Fier, kreu i PD: Unë do punoj për të gjithë, dhe për socialistët

Mars, 30/ 2021 Kreu i PD Lulzim Basha ndodhet sot në Fier, ku është prishur me entuziazëm nga mbështetësit. Kreu i PD ka folur para tyre duke iu bërë thirrje në radhë të parë të mbajnë maskat dhe respektojnë distancën. “Të mbajmë maskat, të mbajmë distancën, por ama ta çojmë edhe më larg frymën e […]

Continue Reading

Braimllari: “Niko Peleshi po bëhet çdo ditë qesharak, duke premtuar vende pune

Mars, 29/2021 Sekretari i Përgjithshem i LSI Endrit Braimllari shton në një prononcim të tij se, “se Niko Peleshi është përgjegjësi kryesor për mungesën e vendeve të punës në Korçë, por shkatërrimin e fermerit vendas dhe nepotizmin e theksuar në administratën publike”. “Niko Peleshi po bëhet çdo ditë qesharak, duke premtuar vende pune, rritje ekonomike, […]

Continue Reading

Mos u gënjeni nga emri i pasur që kanë, janë bërë të pasur pikërisht duke i votuar ju

Mars, 29/2021 Gerti Fregjaj Mos u gënjeni nga emri i pasur që kanë.. janë bërë të njohur e të pasur pikërisht duke i votuar ju.. para se ti votonit ju kanë qenë askusha.. merini çdo gjë që ju ofrojnë legalizime, euro, hipoteka, favoret te gjitha merini.. se ju takojnë.. ju a kanë grabitur ju, gjithsecilit […]

Continue Reading

Rama flet për Bashkim Finon: Të gjithë kemi ardhur për të ikur

Mars, 29/ 2021 Teksa vizitoi familjarët e Arjan Salës për t’u dorëzuar titullin Dëshmor i Atdheut, kryeministri Edi Rama u ndal edhe tek ndarja nga jeta për shkak të COVID, të deputetit socialist Bashkim Fino, Rama tha se Fino kishte kaluar një operacion të vështirë para ca kohësh dhe nuk mund ta fitonte betejën me […]

Continue Reading

Mos e shisni votën! Mos iu dorëzoni kriminelëve!

Mars, 29/2021 Ambasadorja amerikane në Shqipëri Yuri Kim ka lëshuar një mesazh të fortë ndaj votuesve për zgjedhjet e 25 prillit. Përmes një postimi në Twitter ajo apelon që të mos shitet vota dhe që shqiptarët të mos ua dorëzojnë fuqinë e tyre kriminelëve që duan të futen në Kuvend. “Mos e shisni të drejtën […]

Continue Reading

Kryemadhi: “Bashkëpunimi i LSI me Edi Ramën është tradhti kombëtare.

Mars, 29/ 2021 Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e pyetur nëse ka mundësi bashkëpunimi mes partisë që ajo drejton dhe Edi Ramës, e ka mohuar kategorikisht një mundësi të tillë. Në një intervistë të dhënë për ‘abc’, Kryemadhi ka theksuar se të bashkëpunosh me një njeri si Rama, që ndien neveri për vendin e tij, […]

Continue Reading

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-kryeministrit Bashkim Fino

Mars, 29/ 2021 Kreu i PD-së Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-kryeministrit Bashkim Fino mëngjesin e sotëm. Basha shpreh trishtim për ndarjen e tij nga jeta, teksa thekson se kontributi i Bashkim Finos në politikën shqiptare do të vlerësohet gjithmonë si një zë i rëndësishëm në funksion të stabilitetit politik […]

Continue Reading

Berisha mesazh ngushellimi per Bashkim Finon!

Miq, Covid 19 e ndau nga jeta para kohe Bashkim Finon, njerin prej presonaliteteve me te spikatura te Partise Socialiste dhe qeverisjes se vendit. Gjate ketyre 30 viteve ne politike, Bashkimi ka mbajtur detyra te rendesishme nga kryetar bashkie i qytetit te tij te lindjes Gjirokastres deri ne kryeminister i qeverise se pajtimit kombetar ne […]

Continue Reading

Luçiano Boçi, me tregtarë të vegjël në Elbasan – për të mbështetur biznesin.

Mars, 29/2021 Kandidati i PD per qarkun e Elbasanit, Luciano Boci, vazhdon takimet e tij me banore dhe bizenese te qytetit te Elbasanit. Dje ai pati takime nga afer me tregtare te vegjel, ku u premtoi dhe u ofroi mbeshtetjen e tij dhe te subjektit qe perfaqeson, pas ndryshimit politik qe pritet te ndodh. Postimi […]

Continue Reading

Ishte prekur nga COVID-19, ndahet nga jeta në moshën 59-vjeçare Bashkim Fino.

29 Mars 2021 | 08.25 Një lajm i hidhur për skenën politike shqiptare. Ndahet nga jeta në moshën 59-vjeçare deputeti socialist, ish-kryeministri i Shqipërisë Bashkim Fino. Ai ishte prekur nga COVID-19 prej disa ditësh dhe gjendja e tij ishte përkeqësuar. Bashkim Fino lindi më 12 tetor 1962 në Gjirokastër. Ishte Kryeministër i Shqipërisë prej 9 […]

Continue Reading

Basha pritet me ovacione në Elbasan: Më 25 prill do të fitojë rinia

Mars, 28/2021 Lulzim Basha po vazhdon sot fushatën elektorale në Elbasan, i shoqëruar nga  drejtuesi politik i qarkut, Gazment Bardhi. Kryedemokrati është pritur nga qindra të rinj, me ovacione dhe brohorima. Ata kërkuan njëzëri largimin e qeverisë teksa pohuan mbështetjen e tyre kundrejt liderit Basha. “Rama ik!”  E tillë ishte thirrja e të rinjve. Kryetari i […]

Continue Reading

Agron Shehaj takim me Studentët e “Marin Barlet”-it (FOTO)

MARS, 27/ 2021 Kandidati i PD per Tiranen, Agron Shehaj ka vazhduar takimet e tij elektorale edhe diten e sotme. Ai ka pas nje takim me studente te Universitetit “Marlin Barleti” ku edhe ka diskutuar me ta ceshtje qe kane te bejne me emigrimin e te rinjeve. Postimi i plote: Studentët e Marin Barletit më […]

Continue Reading

Monika Kryemadhi prezanton kandidatët për deputetë në Gramsh

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka prezantuar kandidatët për deputetë në Gramsh. Ajo ka vlerësuar qytetin e vogël dhe zonën përreth për bukurinë natyrore dhe resurset që ka. Sipas saj, Gramshi ka shumë gjëra të përbashkëta me Skraparin, sa i përket traditës, mikpritjes dhe punës. Kryemadhi thotë se shumë të rinj sot që jetojnë në […]

Continue Reading

Thirrje për Vorio-Epirin, Rama hesht…

Mars, 27/ 2021 Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka denoncua se gjatë paradës ushtarake në Greqi për 200-vjetorin e pavarësisë u dëgjuan thirrje për Vorio-Epirin. PDIU thotë se Rama hesht dhe ky akt do të thotë aprovim nga ai ndërkohë që konstaton se me qeverinë aktuale Shqipëria do të përballet me Greqinë vetëm si inferiore dhe […]

Continue Reading

Gazmend Bardhi: Të përndjekurit politikë janë indi më europian që kemi në organizmin tonë.

Mars, 27/ 2021 Kur takoj përfaqësues të të përndjekurve politik të regjimit komunist në Elbasan, mendoj gjithnjë se ne si shoqëri nuk mund të prosperojmë e të ecim para nëse mbajmë një padrejtësi brenda nesh.Kemi një vonesë historike në këtë drejtim, por jemi të angazhuar që çështjen e të përndjekurve politikë ta trajtojmë e ta […]

Continue Reading