Nesër mbërrijnë 15 mijë doza të tjera Pfizer

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se nesër (e hënë) në vendin tonë do të mbërrijnë 15 mijë doza të tjera të vaksinës Pfizer, kundër koronavirusit. Rama ka bërë me dije se brenda dy javëve të para të marsit Covax do të nisë furnizimit me vaksinën AstraZeneca. Kryeministri bën me dije se menjëherë do […]

Continue Reading

PAA paraqet prova konkrete krimin elektoral të rilindasave hajdutë të votave( FOTO)

PAA po paraqet sot me prova konkrete krimin elektoral të rilindasave hajdutë të votave, parave dhe të ardhmes së shqiptarëve. Faktet u bene publike nga, Nënkryetari i PAA z. Tafaj në konferencë për shtyp i cili denoncoi për një rast konkret të një krimi elektoral për blerje të votave te 25 prillit. Sipas tij janë […]

Continue Reading

Nesër Basha marrëveshje me Kryemadhin për koalicion paszgjedhor

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të firmosë marrëveshjen me Monika Kryemadhin, në lidhje me përcaktimin e pikave mbi të cilat do vijojë koalicioni pas zgjedhjeve të 25 prillit. Bëhet me dije se marrëveshja do të firmoset nesër rreth orës 10:00. Kujtojmë që pak ditë më parë Basha ka arritur marrëveshjen me 12 partitë […]

Continue Reading

Mjeku Tritan Kalo sulmon Qeverinë dhe Komitetin

Mjeku i njohur Tritan Kalo apelon qytetarët që në këto kohë të vështira të përballjes me Covid-19, të luftojnë për të ruajtur shëndetin dhe jetën e tyre, dhe të mos bien pre e deklaratave të atyre që ai i quan “politiqenë”. “Mos bini në grackën e tollovitjeve, që politiqenët ju ofrojnë përditë në ekranet televizive, […]

Continue Reading

Bamir Topi jep dorëheqje nga drejtimi i FRD-së

Kryetari i Frymës së Re Demokratike Bamir Topi, jep dorëheqjen nga drejtimi i partisë që themeloi vite më parë. Ashtu siç bëri me dije me herët newsbomb.al, dorëheqja e Topit është e pakthyeshme dhe e parevokueshme. Shkak, është bërë përplasja me sekretarin e Përgjithshëm të FRD-së Sali Shehu. “Në shprehje të vullnetit TIM, deklaroj dorëheqjen në mënyrë […]

Continue Reading

Meta: Verifikoni që tani ku e keni qendrën e votimit!

Presidenti i Republikës Ilir Meta iu ka bërë thirrje qytetarëve të verifikojnë qendrat ku do të votojnë për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në një postim në “Facebook”, Meta shkruan se do të hapet dhe një portal për qytetarët në institucionin e Presidentit që të informojnë për shqetësimet në lidhje me këtë çështje. U bëj […]

Continue Reading

Lum sharjesh dhe fyerjesh ndaj Ambasadores Amerikane në Tiranë

Pas vleresimit qe DASH- i beri ish prokurorit te diktatures dhe ish gjyqtarit te gjykates kushtetuese i akuzuar se nuk justifikoi pasurine prej 100 milion lekesh si dhe qendrimit te tij ne menyre te jashtligjshme ne postin e e kesaj gjykata, kane qene te shumta sharjet dhe fyerjet ne drejtim te amabasads amerikane ne Tirane […]

Continue Reading

Brahimllari: LSI do dalë me listën e saj në të 12 qarqet! (VIDEO)

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Brahimllari gjatë një lidhje skype për emisionin “Repolitix” tha se LSI do të kandidojë me listën e  saj në të 12 qarqet e vendit. I pyetur për dy qarqet , Kukësin dhe Dibrën, ku mendohet se PD dhe LSI do të kenë kandidatë të përbashkët, Brahimllari tha se LSI […]

Continue Reading

Sulmuesi i TIRANËS transferohet te klubi i madh EUROPIAN

Tirana bën me dije se gjithçka është arritur që kalimi të bëhet këto ditë, me merkaton në Poloni që mbyllet në datën 24 shkurt, pra pas pak ditësh. 19-vjeçari Muçi tanimë do duhet të tregojë veten e tij në një kampionat më të fortë dhe në një skuadër që merr pjesë rregullisht në ligat europiane. […]

Continue Reading

A do të shkojnë çamët të përçarë në zgjedhjet e 25 prillit?

Tashmë rezulton që edhe Aleanca Popullore, ose siç njihet ndryshe partia tjetër çame është rregjistruar në KQZ për zgjedhjet e 25 prillit. Alenca Popullore në zgjedhjet e fundit politike zgjodhi të mos marrë pjesë për arsye morale dhe bërinthirrje për votë kundër, por në ato të vitit 2013 me një angazhim vetëm pak mujor mori […]

Continue Reading

LSI padit në SPAK kryebashkiakun e Vorës, Gentian Picari

Levizja Socialiste për Integrim padit pranë Prokurorisë së Posacme, kryetarin e Bashkisë së Vorës, Gentian Picari. Përmes një padie të dorëzuar sot në SPAK nga koordinatori i LSI-së Vojo Bregu, LSI i kërkon SPAK të hetojë në lidhje me akuzat e tyre se kryebashkiaku i Vorës ka lejuar “krijimin e një grupi kriminal” me qëllim […]

Continue Reading

Lidhen me zinxhirë e lihen jashtë në -12 gradë

Prej kohësh në rrjetet sociale dhe media kanë qarkulluar foto me pamje makabre ku kafshët janë helmuar, vrarë apo keqtrajtuar mizorisht nga njerëzit, por duket se ngjarjet nuk kanë të sosur. Qyteti i radhës është Pogradeci, dhe qentë fatkeq duket se janë gjetur këtë periudhë të ftohtë të vitit, në këtë qytet. Një ditë më […]

Continue Reading

Rama: “Jam lypësi më i gjatë në planet”

Kryeministri Edi Rama ka thënë se ka pasur tre biseda kohët e fundit me vendet e ndryshme dhe pret një marrveshje për të marrë doza të tjera të vaksinës kundër Covid. Rama është shprehur se presin marrëveshjen për 360 mijë doza të vakisnës AstraZeneva, me të cilën sipas tij pret që të marrë vulën nga […]

Continue Reading

Mjekët në Greqi futen ne grevë, kanë një listë me kërkesa për Ministrinë e Shëndetësisë

Federata e Shoqatave të Mjekëve Spitalorë të Greqisë ka njoftuar një grevë 24-orëshe gjatë ditës së sotme me një tubim në orën 10:30 në Ministrinë e Shëndetësisë. Mjekët kërkojnë rekrutimin masiv të stafit të përhershëm dhe punësimin e përhershëm të të gjithë kontraktorëve. Po ashtu kërkohet shkëputja e menjëhershme e spitaleve nga vaksinimi i popullatës […]

Continue Reading

OBSH jep lajmin e MADH: Pandemia e COVID19 do të përfundojë në fillim të 2022, më e keqja kaloi!

Drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë për Evropën, Hans Kluge ka dhënë një lajm të shumëpritur për të gjithë botën. Kluge ka deklaruar se pandemia e COVID19 do të përfundojë në fillim të vitit 2022. Kluge ka folur për televizionin danez DR, ku ka shtuar se COVID19 do të jetë më i menaxhueshëm në vitin […]

Continue Reading

Neranxi: Ekonomia po humb të ardhmen jo nga virusi, por qeveria!

Nga Nikollaq Neranxi Jemi në kohë pandemie dhe humbjet e jetëve çdo ditë, na dhembin shumë. Por humbjet nuk do ti kerkojmë vetëm në spitale. Shqipëria po humb sot të ardhmen e saj dhe për këtë nuk është përgjegjës ndonjë virus, por qeveria. Biznesi po merr fund, ai lëngon dhe askush nuk ka sy ta […]

Continue Reading

Mjekja jep alarmin: Covidi është futur në çdo shtëpi, shëndeti përkeqësohet brenda 36 orëve

Mjekja Lida Shosha, kirurge në spitalin amerikan është shprehur se vihet re një mosndërgjegjësim nga ana e qytetarëve të cilët po e shpërndajnë Covidin në çdo shtëpi, ndërsa theksoi se disa nga masat e marra janë efektive. “Shikoj një vend që në një ditë të diel janë të gjithë përqejf, shikon rrugë me njerëz pa […]

Continue Reading

Basha: Do ndalojmë gjobat për 1 vit dhe do ulim numrin e inspektimeve

Kreu i PD-së  Lulzim Basha ka prezantuar programin për Doing Business dhe Anti-korrupsionin. Basha është shprehur se do të ngazhohet që Shqipëria  të jetë në 30 vendet e para në Doing Business. Në lidhje me programin e anti korrupsionit Basha ka treguar se një nga pikat është një moratorium 1-vjeçar ku do ndalohen gjobat nga […]

Continue Reading

Elona Guri: Gruaja është themeli i shoqërisë dhe LSI do i kushtojë vëmendjen e merituar

Drejtuesja politike e Lëvizjes Socialiste për Integrim për qarkun e Durrësit, Elona Guri shprehet se  LSI ka një program të qartë për forcimin ekonomik dhe social të gruas. Duke marrë shkas nga një takim të zhvilluar së fundmi, Guri përmes rrjeteve sociale shprehet se LSI do zbatojë strategjinë për gruan sipërmarrëse, e cila do jetë […]

Continue Reading