Braimllari nga Korça: 25 prilli ndëshkim popullor.

Sekretari i Pergjithshem i LSI, Endrit Braimllari gjatë një takimi me qytetarë në Korçë dëgjoi shqetësimet e tyre. Qytetarët nuk marrin shërbime dhe përballen me arrogancën se instuticioneve të Rilindjes. Duhet të marrë fund kjo politikë. 25 prilli ndëshkim popullor. Banore e Korçës: Isha në spital, shtrova motrën, të cilën ma nxorën të sëmurë me […]

Continue Reading

Ndahet nga jeta bashkëshorti i ministres Elva Margariti

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, ka humbur njeriun e saj më të afërt. Mësohet se ka ndërruar jetë në mënyrë të parakohshme bashkëshorti i ministres. Artan Asllani është ndarë nga jeta në moshën 49-vjeçare, pas betejës me një sëmundje të rëndë. Homazhet për të ndjerin do të zhvillohen ditën e nesërme në orën 09:00, ku […]

Continue Reading

Propolisi: Çfarë është dhe si mund ta përdorni

Produktet që rrjedhin nga kosheret e bletëve duket se kanë veti të dobishme, megjithatë më i njohuri nga këto është propolis. Çfarë është propolis? Propolisi është një substancë rrëshinore, ngjitëse që bletët e përdorin për të bashkuar materialet e tyre të zgjoit. Bletët brenda mbulojnë muret qelizore me propolis, duke parandaluar përhapjen e baktereve dhe […]

Continue Reading

Rama godet BE-në dhe kthen sytë nga Erdogan: S’kemi pse presim Evropën

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një bashkëbisedim me qytetarët në Korçë, ku u ndal edhe te tregtimi i mishit. Në fjalën e tij, kryeministri Rama goditi sërish Bashkimin Evropian, teksa deklaroi se “Në 3-4 vitet e ardhshme është e mundur që ne të kemi dalje në treg, por ne nuk jemi të detyruar të presim tregun […]

Continue Reading

Neranxi: Programi ekonomik i PD-se, ia vlen te perkrahet!

Nga Nikollaq Neranxi* Partia Demokratike prezantoi dy dite me pare programin e saj ekonomik. Personalisht e perkrah, sepse aty gjej shume prej problemeve per te cilat une kam folur gjithe keto vite. Programi merr persiper zgjidhjen e ngercit ekonomik per biznesin e individin dhe eshte plotesisht i realizueshem. Sot kemi Partine ne pushtet qe shkaterroi […]

Continue Reading

Rama: “Në Shqipëri nuk ka oligarkë”

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar në bashkëbisedim në Korçë. Në këtë bashkëbisedim ishte pjesë edhe një gazetar, i cili e pyeti nëse një grup oligarkësh kanë marrë pasurinë e Repubikës. Rama tha se në Shipëri nuk ka oligark, pasi sipas tij oligark do të thotë sesa ata lidhen me pushetin. Rama ndër […]

Continue Reading

Lulzim Basha takon fasonët, i njeh me planin ekonomik të PD

Kreu i PD Lulzim Basha është duke zhvilluar një takim me përfaqësuesit e biznesit fason në vendin tonë, dhe iu ka prezantuar atyre planin ekonomik të kësaj force politike. “Me këtë program fiton Shqipëria. Fitoni ju. Fitojnë familjtre tuaja. Angazhimi i përbashkët është rruga për ta nxjerr industrinë tuaj nga kriza. Për ta rimëkmëbur. Dhe […]

Continue Reading

Basha i përgjigjet Ramës: Taksa e sheshtë 9%, ulje e madhe e barrës fiskale

Lulzim Basha, iu përgjigj kryeministrit Edi Rama për uljen e taksës së sheshtë në 9%, gjatë një takimi me shoqatën e fasonëve të Shqipërisë. Kryedemokrati Basha tha se  kjo është një ulje e madhe e barrës fiskale, ndryshe nga kryeministri, i cili u shpreh se kjo është një taksë për të pasurit dhe ulja e […]

Continue Reading

Kryemadhi: Do iu kthejmë shqiptarëve 5% të parave për çdo blerje, kur të vijmë në qeveri

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka nisur mëngjesin me një premtim që kjo forcë politike zotohet ta bëjë realitet në 5 muajt e parë kur të vijë në pushtet. Sipas Kryemadhit, programi i LSI do të rimbursojë 5% të vlerës së faturës për çdo blerjeje, gjë e cila sipas saj do të kthejë paratë […]

Continue Reading

Sot është koha e diktatorëve, abuzuesve, mashtruesve, antishqiptarëve, antivlerave.

NGA GERTI FREGJAJ Këto “” Opozitat “” e opozitave pa pushtet prej afro 8 – vitesh, si ti kuptosh?! Normalisht i kërkohet llogaridhënie pushtetit, por ti kërkosh llogari liderit të opozitës pa asnjë lloj pushteti … jo flokët me xhel, jo i ka lyer, jo fle gjumë, etj, gjëra jo serioze, etike dhe mbi të […]

Continue Reading

Drejtuesi i PS në Tiranë kalon te LSI, Pojana: Krah nesh në betejën e madhe

Një prej drejtuesve të Partisë Socialiste në Njësinë nr.8 në Tiranë i është bashkuar Lëvizjes Socialiste për Integrim. Lajmin e jep drejtuesi politik i LSI në këtë njësi, Klevi Pojana. Sipas tij, ish drejtuesi i PS do të jetë në krah të LSI në betejën për të rikthyer Shqipërinë në binarët e një shteti të […]

Continue Reading

Ibraimllari: Në Bitinckë të Devollit entuziast për fitoren historike më 25 prill

LSI, vazhdon takimet e saj me bazen ne terren. Sekretari i Pergjithshem i LSI, Endrit Ibraimllari se fundmi ka zhvilluar takime me banore dhe anetare te kesaj partie ne Devoll. Fryma e nje suksesi ne keto zgjedhjet duket kudo te banoret gjate takimeve me ta. JA POSTIMI I PLOTE Në Bitinckë të Devollit entuziast për […]

Continue Reading

Në vendin ku donte mafia e Ndranghetas po ndërtohen 3 kulla në qendër të Tiranës. Të kujt janë paratë?

Gazetari investigativ Artan Hoxha, është shprehur mbrëmjen e djeshme se në qendër të Tiranës po ndërtohen tre kulla, në të njëjtin vend ku kanë kërkuar anëtarët e Ndranghetas, të kapur në përgjime nga Prokuroria në Itali. Në emisionin “As pro, as kundër”, Hoxha ngriti pyetjen se kush po i ndërton dhe kush po i financon […]

Continue Reading

705 vende pune për qëllime elektorale ofron “Rilindja” për vitin 2021

705 vende pune për qëllime elektorale ofron “Rilindja” për vitin 2021. Kjo është një lëvizje e dëshpëruar e qeverisjes në ikje. Jo vetëm që nuk arriti të mbajë premtimin e 300 mijë vendeve të reja pune, duke mos hapur as 5% të tyre, por tallet me shqiptarët me vende pune vetëm për ca vota më […]

Continue Reading

Mima: Do të shfuqizojmë disa nga taksat vendore, tatimpaguesi do të jetë i pari për ne

Nga Florion Mima Gjatë 8 viteve u imponuan politika fiskale të korruptuara, amatore, sfilitëse për masën e tatimpaguesve të ndershëm, dhe, puthadorëse, për klientët e qeverisë. Sistemi tatimor po shkon në prag të kolapsit për shkak të këtyre politikave dhe të një administrimi skandaloz që lidhje nuk ka me administrimin fiscal perëndimor. PD ka një […]

Continue Reading

“Do zhdukim varfërinë ekstreme”, Basha i vendosur: 110 mijë vende të reja pune

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se në mandatin e parë të qeverisjes së tij do të zhduket varfëria ekstreme, ndërsa theksoi se do të ulet me 50%. Teksa ka prezantuar planin ekonomik të PD-së, Basha premtoi 110 mijë vende të reja pune për shqiptarët. Mes të tjerash Basha tha se në fokus të […]

Continue Reading

Tabaku: Basha do ta udhëheqë vendin drejt një ekonomie më të fortë

Nga Jorida Tabaku Ekonomia e Shqipërisë është në situatë emergjente në të gjitha drejtimet. Gjatë 8 viteve të fundit, Shqipëria është shkatërruar.  Rënia ekonomike për vitin 2020 pritet të jetë, 7.5%. Kjo do të thotë një ekonomi më e dobët për shqiptarët, për familjet dhe bizneset. Vendi ynë ka të ardhurat për frymë më të […]

Continue Reading

‘Bëhet pishman’ për kalimin te PS: Kthehet prapë tek LSI

Avokati dhe biznesmeni i njohur Esmerald Xhafa, thotë se nuk është larguar nga LSI-ja dhe se është akoma pjesë e kësaj force politike. Ky reagim i tij vjen pas lajmit të djeshëm se ai i ishte bashkuar PS-së. Mesa duket, Xhafa është “bërë pishman” dhe ka shkruar në Facebook se ai nuk është larguar nga […]

Continue Reading