BE përcakton cmimin për një dozë të vaksinës anti-Covid, ja sa do jete çmimi

Aktualitet Bota

Bashkimi Evropian do të blejë vaksinën e Pfizer-BioNTech me një çmim prej 15.50 euro.

Ky është çmimi i negociuar për 300 milionë doza, ndërsa në SHBA vaksina u shti 19.50 dollarë për 100 milionë doza të para.

ipas informacioneve për mediat, rregullatori i ilaçeve të BE-së pritet të vendosë të hënën për miratimin e vaksinës Pfizer.

Sekretarja e shtetit belg për buxhetin Eva De Bleeker, publikoi në rrjetet sociale një listë me çmimet që Belgjika do të paguante kompanitë farmaceutike për vaksinat e tyre të koronavirusit. Por postimin e fshiu menjëherë pas publikimit dhe njerëzit menduan se ai do të ishte çmimi i vendosur nga BE-ja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *