SPRINT NEWS ALBANIA

Sport

Lewandowski merr çmimin ‘Lojtari më i mirë 2020’

Sulmuesi i Bayern Mynih, Robert Lewandowski është shpallur nga FIFA lojtari më i mirë i vitit.

Polaku ka fituar garën me të përhershmit Messi-Ronaldo pasi ka realizuar një sezon fantastik.

Në vitin 2020 polaku fitoi thuajse gjithçka me Bayernin, por duket se i mungonte diçka.

Pikërisht ky çmim që vitet e fundit rrallë kush tjetër e ka fituar duke parë konkurrencën e madhe me Messin dhe Ronaldon.

Assessing Robert Lewandowski's brilliant start for Bayern Munich this season
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?