SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Protestat/ Balla: PD dhe LSI qëndrojnë pas sulmeve në selitë politike

Pjesë nga deklarata e Taulant Ballës:

Protesta e ditës së parë ishte një protestë e nisur nga zëra qytetarë të paangazhuar në politikë. Protesta tashmë është grabitur nga politikaët e së keqeës. Sali Berisha, Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi janë grabitësit e protestës. Grabitën një protestë e cila nisi pas një padrejtësie. Autori është vënë para drejtësisë.

Shqiptarët nuk kanë harruar kur Sali Berisha dhe Ilir Meta vrisnin qytetarët në Bulevard bashkë me ministrin e Brendshëm Lulzim Basha. I bëj thirrje cdo qytetari të kuptojë që tashmë nuk janë protesta qytetare sepse ato u vodhën nga opozita e Sali Berishës dhe Ilir Metës.

Në Shkodër sot organizimi është nga PD. Në korçë organizimi ishte nga PD. Dhuna po sponsoirozhet me paratë e korrupsionit të pandëshkuar të Sali Berishës, Ilir Metës, Monika Kryemadhit dhe Lulzim Bashës.

Sa më shumë që SPAK po jep vendimet e veta, aq më shumë lobon katërshja e politikës së vjetër. Policia shqiptare po mbron institucionet. Kemi një numër të konsiderueshëm punonjësish policie të goditur nga këta adoleshentë. Nga persona të sponsorizuar nga PD.

Kërkesa për dorëheqjen e Ardi Veliut është një inspirim që vjen nga selitë e PD dhe PS. Nuk vjen nga qytetarët e zakonshëm, apo dhe e atyre djemëve dhe vajzave që bënë një protestë paqësore. Protesta u grabit.

Sipas rregullores, sekretari i përgjithshëm nuk mund të marr një detyrë ekzekutive…. Tju them Të drejtën, në këto kushte do prefeorja të isha në

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?