SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Shpërthen protesta në Korçë, goditet me sende të forta, plagoset një efektiv policie (VIDEO)

Ka shpërthyer protesta në Korçë për vrasjen e 25 vjeçarit Klodian Rasha nga një efektiv policie 2 ditë më parë.

Protestuesit janë përplasur me policinë dhe kanë gooditur me sende të forta drejt godinës së bashkisë, me shishe dhe gurë.

Mësohet se një efektiv policie ka mbetur i plagosur, ndërsa protestuesit kanë djegur edhe zbukurimet për festat e fundvitit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?