Bota

Nisi vaksinimi në Britani, ministri i Shëndetësisë nuk mban dot lotët

Ministri i shëndetësisë në Britani Matt Hancock nuk ka arritur të fshehë emocionet kur pa që gruaja 90-vjeçare Maggie Keenan, po bënte vaksinën anti-Covid.

Hancock u përlot në ‘Good Morning Britani’ duke thënë se ka “dritë në fund të tunelit”, pasi ka fillur vaksinimi anti-Covid.

90-vjeçaren Maggie Keenan dhe 81-vjeçarin William Shakespeare ishin dy personat e parë në botë që u vaksinuan.

Britania e Madhe është kombi i parë në botë që filloi vakinimin me Pfizer. Të parët që do të vaksinohen janë të moshuarit, punonjësit social dhe mjekët dhe infermierët.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania