Lajm i trishte: Covid-19 i merr jetën Kasem Hysenbelliut

Aktualitet

Lajmi tragjik bëhet me dije mëngjesin e sotëm.

Vetë televizioni në pronësi të tij njofton lajmin e kobshëm, se biznesmeni i njohur ka ndërruar jetë në moshën 59 vjeçare, pas disa ditësh betejë me Covid-19. Ai po kurohej në Turqi.

Një mesazh të ndjerë për zotin Hysenbelliu ka shkruar dhe nipi i tij, Fatmir Hysenbelliu, djali i vëllait të tij, Irfan Hysenbelliu, që është president i medias News 24. “Zemërthyer nga ky lajm. Gjithmonë do të kujtojë me buzëqeshjen tënde. Prehu në paqe xhaxhi”, shkruan Fatmir Hysenbelliu.

Më herët, Kasem Hysenbelliu ka qenë drejtor i përgjithshëm i News 24, Balkanëeb dhe Gazeta Shqiptare. Gjithashtu, ai ka drejtuar dhe gazetat Panorama dhe Panorama Sport.

Newsbomb.al i shpreh ngushëllime të sinqerta familjes Hysenbelliu, për humbjen e të shtrenjtit të tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *