Rama i detyrohet nje spjegim popullit te tij, mbi reagimin per vaksinen ruse

Nga Nikollaq Neranxi Degjova Kryeministrin Rama dy dite me pare, i cili oferten e Ambasades Ruse ne Tirane per te blere vaksinen e tyre, e quajti provokim dhe qesharak. Jo vetem kaq, por ai pretendoi qe t’i kerkonin edhe ndjese!!! Meqe Kryeministri flet ne emer te popullit te tij, ai na detyrohet nje spjegim per […]

Continue Reading

“Turqia po furnizon Serbinë, Majko: Kosova na ka ne” (VIDEO)

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç kërcënoi hapur me Iuftë Kosovën dhe shqiptarët duke marrë si shembull atë që ndodhi në Nagorni Karabakh mes armenëve etnikë dhe Azerbajxhanit. Vuçiç tha se mes serbve dhe shqiptarëve ka një konflikt të ngrirë dhe ai mund të shkrijë duke sjellë pasoja të rënda. Një deklaratë e tillë riktheu kujtimet e […]

Continue Reading

Shkarkimi i mjekut, Kryemadhi: Ne jemi duke mbajtur shënim çdo gjë.

Pas shkarkimit te mjekut te urgjences ne QSUT, ka reaguar dhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi. Postimi i plote: Solidarizohem me mjekun Ilir Allkja, i cili është një prej shumë qytetarëve të larguar nga puna në mënyrë të padrejtë nga Rilindja. Kjo situatë nuk ka nisur sot, por ne kemi dhe jemi duke mbajtur shënim […]

Continue Reading

Pushohet nga puna mjeku i Urgjencës Kombëtare pranë QSUT-së Ilir Allkja.

Është pushuar nga puna mjeku i Urgjencës Kombëtare pranë QSUT-së Ilir Allkja. Bëhet me dije se mjeku është shkarkuar nga detyra për shkak të shkeljes së etikës në punë. Pas paralajmërimeve të shumta dhe presioneve për të mbyllur gojën dhe të mos shkruante dhe fliste në media e në rrjetet sociale, mjeku i urgjencës, Ilir […]

Continue Reading

Basha: Politika në Shqipëri e Kosovë të mbështesë njëzëri luftën e UÇK!

Kreu u PD Lulzim Basha ka pritur në një takim në selinë blu kreun në detyrë të PDK Enver Hoxhaj, me të cilin kanë diskutuar temat e aktualitetit në dy vendet dhe kanë bërë një thirrje të përbashkët: Diplomacia shqiptare të jetë në mbështetje të Kosovës. “Diplomacia shqiptare duhet të jetë në mbështetje të Kosovës. […]

Continue Reading

Ndryshimet në Qeveri/ Vihet Lena të punojë në sektorin e Prenës.

Nga Ilir Kalemaj Ndryshimet qeveritare na tregojnë disa gjëra: 1. Në republikën ekzekutive që kemi, kryeministri nuk është një primus inter partes sic duhej të ishte në një republikë parlamentare apo sic ishte krijuar tradita me ministra politikë dhe të fortë por qeveris si kryeministër me zv.ministra. 2. Pavarësisht qarkullimit kryesisht të të njëjtëve emra, […]

Continue Reading

Lirohen 3 të arrestuarit e protestave për Klodian Rashës

Gjykata vendosi lirimin e tre të arrestuarve, respektivisht Vilson Kulemani, Robert Pashnjari dhe Altin Koçi me masën detyrim paraqitje. Prokuroria nuk arriti të faktonte në Gjykatë kërkesën për mbajtjen në burg të tre të rinjve, duke i dhënë të drejtë argumenteve të avokatit Ledjo Nuraj. windows 7 ultimate kaufen

Continue Reading

Braimllari: Më 25 Prill largojmë fatkeqësinë kombëtare…

Sekretari i Përgjithshëm i LSI Endrit Braimllari ka postuar një shënim në faqen e tij në facebook kur tregon realitetin e të rinjve në Pogradec. “Oferta e Edi Ramës për të rinjtë e Pogradecit është largimi nga vendi, mungesa e vendeve të punës dhe shpresës”, shkruan Braimllari në shënimin e tij. Pogradeci ka të rinjë […]

Continue Reading

Mediat turke: Zgjerimi i Greqisë me 12 milje në detin Jon është shkak për Luftë

Mediat turke e quajtën vendimin e Greqisë për të zgjeruar ujërat e saj territoriale në 12 milje detare në detin Jon një provokim skandaloz kundër Turqisë. Një seri titujsh në shtyp shkruanin: “Vendim skandaloz nga Greqia: Ai shtrin ujërat territoriale në 12 nm në Detin Jon” është titulli i një postimi nga Yeni κafak, ndërsa […]

Continue Reading

Basha përballë të rinjve: Asgjë nuk është më bardh e zi sesa 25 prilli!

Në turin e takimeve me të rinjtë, kryetari i PD, Lulzim Basha, zhvilloi një bisedë shumë interesante me disa të rinj që nuk kanë vijuar dot universitetin ose kanë pamundësi të mbarojnë studimet nga pamundësia ekonomike. Vendimi ju takon ju. Vendimin do e merrni me 25 prill, do pranoni këtu kushte apo do ndryshojmë. Do […]

Continue Reading

Durrës, LSI/ Shqipëria, vendi i parë në Europë për pastrimin e parave

Ka reaguar dhe LSI në Durrës, përmes anëtares së Kryesisë, Berinda Bulku, thotë se Shqipëria është vendi i parë në Europë për pastrimin e parave. Berinda Bulku shprehet se “Shqipëria tashmë është përfshirë në listën e vendeve nën monitorim të shtuar, ose siç njihet ndryshe në “listën gri” nga Task Forca e Veprimit Financiar, një […]

Continue Reading

Cakaj jep dorëheqjen si ministër: Mbaroi kapitulli im

Ish-ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj, reagon menjëherë sapo kryeministri Rama lajmëroi se ai kishte dhënë dorëheqjen, ndaj në vend të tij ka emëruar Olta Xhaçka. Cakaj thotë se Shqipëria është në fushatë dhe ai nuk synon të bëhet deputet. Gent Cakaj i shpreh mirënjohjen Ramës për besimin, ndërsa thekson se ka dhënë dorëheqje […]

Continue Reading

Përparim Spahiu: E turpshme, kryeministri ynë bën avokatin e Athinës

Ka reaguar dhe Kryetari i LSI-së në Tiranë, Përparim Spahiu ne lidhje me deklaratat e Edi Ramës lidhur me shtrirjen e Greqisë me 12 milje. Spahiu thotë në një reagim në Facebook, se avokatia që kryeministri i Shqipërisë po i bënë Athinës është e turpshme. Reagimi i plote: “E turpshme avokatia që KM vazhdon t’i […]

Continue Reading

61 ditë betejë me Covid-19, shërohet deputeti Andi Përmeti, mesazh bashkëshortes

Deputeti Andi Përmeti ka fituar pas 61 ditësh, betejën me virusin Covid-19. Është vetë deputeti që jep lajmin e mirë, ndërsa bën një dedikim për bashkëshorten që i ka qendruar pranë. “… maska dhe veshja anti-Covid te mbulonin friken e ndonje lajmi te kobshem qe mund te merrje nga momenti ne moment”, shkruan Përmeti ndër […]

Continue Reading

Rama: Vaksinimi do të nisë në mes të janarit

Kryeministri Edi Rama u shpreh këtë të martë se vaksinimi ndaj koronavirusit në Shqipëri do të nisë në mes të muajit janar. “Dua t’iu informoj që jemi në përpjekje intensive për vaksinën. Më vjen keq kur dëgjoj lloj lloj hamendjesh dhe teorish sepse faktikisht, situata e përgjithshme është shumë domethënëse sa i përket një ngërçi […]

Continue Reading

Meta: S’do lejoj të cenohet interesi kombëtar! Ende s’kam asnjë njoftim zyrtar

Presidenti Ilir Meta reagon për herë të parë pas vendimit të Greqisë për t’u zgjeruar me 12 milje në Detin Jon, duke theksuar prerë se “nuk do të lejoj për asnjë moment të cenohen interesat shtetërore dhe kombëtare”. Në mesazhin e tij, Kreu i Shtetit thekson se deri në këto momente nuk ka marrë asnjë […]

Continue Reading

Alfred Peza: PS fiton mandatin e tretë në 25 prill

Sekretari për media i Partisë Socialiste, Alfred Peza shprehet optimist se Partia Socialiste do të fitojë një mandat të tretë në zgjedhjet e 25 prillit. Peza tha se për herë të parë opozita shqiptare është tri-polarizuar me PD, LSI dhe partitë e reja të Jozefina Topallit apo Astrit Patozit. Në këtë aspekt ai tha se […]

Continue Reading

Messi: Cikli i Barcelonës kishte mbaruar, kisha nevojë për ndryshim

Në këtë dekadë të fundit, rezultatet e larta të arritura nga Kristiano Ronaldo, apo Lionel Mesi, ka shtruar gjithmonë pyetjen, nëse është njëri apo tjetri “lojtari më i mirë” në botë. Këtë herë ka qenë vetë argjentinasi i skuadrës katalanase, që ka folur për rivalin e tij në futboll, aktualisht i aktivizuar te Juventusi, me […]

Continue Reading

LSI Korçë: Vëmendja e Bashkisë te klientelizmi, ka lënë në mëshirë të fatit familjet në nevojë

Kordinatorja e Studentëve LSI Korçë, Ismeralda Seidolli thotë se Bashkia e Korçës e ka mendjen vetëm te klientët e saj, ndërsa familjet në nevojë i ka lënë në mëshirë të fatit. Në një komunikim për mediat, ajo shprehet: Jam këtu para jush në këtë komunikim me mediat, për të informuar opinionin publik në lidhje me […]

Continue Reading

Tabaku: Rama mendon për oligarkët edhe kur ekonomia humbet 1 mld euro

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Tabaku shkruan se qeveria dështoi t’i përgjigjej në kohë krizës së shkaktuar nga tërmeti, dështoi dhe të siguronte ndihmën e duhur njerëzore dhe ekonomike ndaj biznesit dhe qytetarëve përgjatë pandemisë. Tabaku ka publikuar të dhënat e INSTAT sipas të cilës rënia ekonomike në vend për 3 mujorin […]

Continue Reading