Basha i përgjigjet Ramës: Lëri trillimet, ekonomia jonë është në kolaps!

Politike

Lulzim Basha reagoi pasi kryeministri Edi Rama vazhdoi me historinë e fabrikimeve.

“Vendi është në kolaps shëndetësor dhe ekonomik, Rama merret me trillime e gënjeshtra. Për 7 vite me radhë Rama e shkatërroi ekonominë,” tha Basha.

Ndërsa Rama merret vetëm me trillime dhe gënjeshtra kundër meje, ekonomia jonë është në kolaps. Studimi i Fondit Monetar Ndërkombëtar tregon se Shqipëria është ekonomia më pak e kredituar në Ballkan.

Për 7 vite me radhë Rama e shkatërroi ekonominë. Kjo është arsyeja pse Rama nuk jep ndihmë financiare për familjet që vuajnë nga kriza. Shqipëria është vendi që u jep më pak ndihmë ekonomike qytetarëve të saj! 

Ne do ta ndryshojmë këtë. Ne do ndihmojmë të gjithë qytetarët, biznesin, të vetëpunësuarit, dhe do të sigurojmë ndihmë financiare për çdo familje. Bashkë do sjellim shpresë të re për Shqipërinë!

Image
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?