SPRINT NEWS ALBANIA

Bota

Media amerikane zbulojnë se si kompjuteri transferoi vota nga Trump tek Biden

Nga Jeff Crouere

Duket se viti 2020 do të jetë zyrtarisht viti më i keq në historinë moderne.

Kështu shkruajnë mediat amerikane që mbështesin presidentin Donald Trump, i cili nuk pranon të ketë humbur në zgjedhje.

Një pandemi e prodhuar në Kinë dhe e përdorur nga demokratët dhe media për të krijuar histeri në publik, çoi në transferimin e miliona votave në të gjithë vendin.

Me këtë proces u abuzua totalisht dhe ‘numërimi’ vazhdoi derisa fletët e votimit bënë të mundur që ish-zëvendës President Joe Biden të fitonte në disa shtete kryesore të SHBA-së.

‘Makthi u përkeqësua të shtunën në mëngjes kur mediat e korporatave dhe të majta bashkuan forcat për të shpallur Biden si ‘Presidenti i Zgjedhur’, shkruan TownHall.com

Pavarësisht nga njoftimi unanim i medias për fitoren e Biden, fakti mbetet se këto zgjedhje janë të diskutueshme dhe se fushata e Trump dhe Partia Republikane po ndjekin sfida ligjore në të gjithë vendin.

Për shembull, në Ëisconsin dhe Georgia, do të bëhen rinumërimet. Në Pensilvani dhe Arizona, ende po numërohen votat që mund të shkojnë në favor dhe fitore të Presidentit Trump.

Për të treguar mbështetjen e tyre për Biden, konferenca për shtyp e presidentit të enjten duke kundërshtuar rezultatet e zgjedhjeve. nuk u mbulua nga shumica e televizioneve të lajmeve, të cilët i ndërprenë fjalën presidentit.

Tweet-et e Trump janë censuruar rregullisht nga Twitter.

Konferenca për shtyp e fushatës së Trump në Filadelfia të shtunën u injorua pothuajse totalisht nga mediat që përkrahin Biden.

Në këtë konferencë shtypi, zyrtarë të Trump, siç ishte ish-kryetari i Bashkisë së Nju Jorkut Rudy Giuliani, paraqitën prova të mashtrimit të votuesve dhe prodhuan vëzhgues të sondazheve të cilët u penguan të vëzhgonin punën e zyrtarëve të zgjedhjeve.

Kjo nuk ka ndodhur vetëm në Pensilvani, pasi vëzhguesit e fushatës Trump u përballën me kundërshtime të paligjshme në të gjithë vendin.

Ndërsa mediat po demonizonin Trump dhe promovonin Biden, ‘Projecti Veritas’ po bënte punën që bënin gazetarët.

Është për t’u habitur se si mediat treguar janë shumë të pakujdesshme në lidhje me softuerin e votimit që promovoi një ‘gabim’ në Michigan ku rezulton që mijëra vota të Donald Trump kanë kaluar në favor të Joe Biden.

Gabimi u zbulua në një qark të Michigan, por softueri, i bërë nga Dominion Systems, u përdor në të gjithë shtetin.

I njëjti program u përdor në Xhorxhia dhe zyrtarët raportuan se një riformatim misterioz i softuerit ishte bërë një natë para zgjedhjeve.

Në dy qarqe, Spalding dhe Morgan, makineritë e votimit ‘u bllokuan’ mëngjesin e zgjedhjeve.

Sipas një zyrtari zgjedhor, Marcia Ridley, mbikëqyrëse e zgjedhjeve në Bordin Zgjedhor të Spalding County, problemet u shkaktuan nga riformatim misterioz i softuerit.

Ajo tha: ‘Kjo është diçka që ata nuk e bëjnë kurrë. Unë kurrë nuk i kam parë ata të bëjnë riformatim një ditë para zgjedhjeve. ‘

Të gjitha këto zbulime të pabesueshme kanë çuar në pothuajse asnjë kuriozitet gazetaresk nga ‘Fake News-et’, që janë shumë të zënë duke festuar ‘fitoren’ e Biden.

/Townhall.com

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?