SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetShkrime

KU ESHTE KOMUNIZMI SOT, 31 VITE PAS RENIES SE MURIT TE BERLINIT!

Nga Dritan Kaba

Si sot 31 vjet me pare ra Muri i Berlinit. Kujtuam se bashke me Murin rrezuam perfundimisht edhe komunizmin, por ai po rikthehet edhe njehere sot nga bijte e eterve.
Sot, Komunizmi po linçon çdo njeri te lire per shkak te bindjeve te tij.
Sot, Komunizmi po kerkon te rikthehet me nje pamje te re.
Sot, Komunizmi eshte i meshiruar tek globalizmi.
Sot, Komunizmi po perndjek çdo njeri qe mendon ndryshe nga globalisto-komunistet.
Sot, Komunizmi eshte tek censura ndaj se vertetes.
Sot, Komunizmi eshte tek urrejtja ndaj opozites, ne Shqiperi.
Sot, Komunizmi eshte tek mungesa e fjales se lire, tek manipulimi i se vertetes dhe kapja korruptive e mediave.
Sot, Komunizmi eshte tek ligjet antikushtetuese dhe arroganca e qeverisjes.
Sot, Komunizmi eshte tek mungesa e plote e nje drejtesie te pavarur.
Sot, Komunizmi eshte tek kapja e sistemit te drejtesise.
Sot, Komunizmi eshte tek mosndeshkimi i korrupsionit te frikshem.
Sot, Komunizmi eshte tek zhdukja e gares se ndershme dhe punesimit sipas merites.
Sot, Komunizmi eshte tek dhuna shteterore ndaj te pamundurve.
Sot, Komunizmi eshte tek tekset e shkolles, qe nuk kane asnje denim per krimet e kryera nga ai. Asnje shpjegim per viktimat. Asnje shpjegim per jete e humbura.
Sot, Komunizmi eshte tek grabitja dhe shkaterrimi i prones.
Sot, Komunizmi ka pasqyre te saj qeverisjen rilindase.
Sot, Komunizmi eshte te monopolizimi i jetes ekonomike.
Sot, Komunizmi eshte tek vjedhje e zgjedhjeve dhe tjetersimi i votes.
Kush harron eshte i destinuar ta perjetoje edhe njehere ate, ne menyre dhe forme edhe me te keqe.

Fotografia e Dritan Kaba
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?