SPRINT NEWS ALBANIA

Sport

ZYRTARE/ FIFA: Më 21 nëntor 2022 fillon Kupa e Botës

FIFA ka zyrtarizuar datat e Kampionati Botëror që do të zhvillohet në vitin 2022 në Katar.

Stadiumi ‘Al Bayt’, një arenë me kapacitet prej 60 mijë spektatorëve që merr emrin dhe formën e tij nga çadrat tradicionale të përdorura nga popujt nomadë në rajonin e Gjirit, do të jetë stadiumi që do ta hap Botërorin të hënën 21 nëntor 2022 në orën lokale 13:00.

Ndeshjet e fazës së grupeve janë në fashat e orareve: 13:00, 16:00, 19:00 dhe 22:00, ndërsa takimet e fundit të grupeve do të luhen në orën lokale 18:00 dhe 22:00.

Stadiumi Ndërkombëtar ‘Khalifa’ do ta mirëpresë ndeshjen për vendin e tretë më 17 dhjetor. Finalja dhe fundi i Botërorit do të luhet më 18 dhjetor në orë 18:00 në ‘Lusail Stadium’ para një turme me 80 mijë tifozë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?