Politike

Rama: Shumica votoi në Komisionin e Ligjeve draftin e dakordësuar më 5 qershor

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm përmes Twitter-it të tij. Ai thotë se shumica parlamentare sapo ka votuar në Komisionin e Ligjeve draftin e dakordësuar me opozitën jashtëparlamentare më 5 qershor për Reformën Zgjedhore.

Rama thotë se nuk pati konsensusin nga opozita brenda parlamentit dhe se më shumë pritet të flasë në një konferencë për shtyp sot rreth orës 13:00.

Kryeministri Rama ne Twitter:
Shumica jonë në Komisionin e Ligjeve sapo votoi draftin e dakordësuar në 5 qershor me o.jashtëparlamentare! U votua pa konsensus sepse o.parlamentare vijon ta kundërshtojë marrëveshjen për mosdepolitizimin e admin.zgjedhore, kërkuar si kusht nga LBPD! Për më shumë në 13.00 live!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania