AktualitetPolitike

Basha: Sot Edi Rama ka prishur marrëveshjen e 5 qershorit

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë në një konferencë për mediat, duke iu përgjigjur deklaratave të Edi Ramës se kërkon të hapë listat e të pengojë koalicionet parazgjedhore.

Basha u shpreh se me deklaratat e sotme, Edi Rama ka prishur marrëveshjen e 5 qershorit.

Edi Rama sot ka prishur marrëveshjen e 5 qershorit në të cilën u investuan forcat politike dhe me ndërmjetësimin e SHBA, BE dhe Britanisë së Madhe.

Në këtë marrëveshje qendrore ishte miratimi me konsensus i reformës zgjedhore dhe do të plotësonte një kusht për hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE.

Ne si opozitë kemi bërë gjithçka për të arritur një marrëveshje’, tha Basha.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania