Reagim i ashpër i Partive Popullore Europiane për ndryshimet Kushtetuese

Zëdhënësi i Partive Popullore Europiane Michael Gahler, reagon ashpër në lidhje me ndryshimet Kushtetuese të miratuara dje në Kuvend, me 106 vota pro. Gahler thotë se është për të ardhur keq që partia qeverisëse prishi konsensusin me opozitën dhe ndryshoi njëanshmërisht Kushtetutën. Sipas tij, nëse Shqipëria e do vërtet anëtarësimin në BE si mund të […]

Continue Reading

Shpërthen në flakë makina e Ermal Mamaqit, bashke me te dhe sopranoja Inva Mula. VIDEO

Një incident ka ndodhur mëngjesin e sotëm ku janë përfshirë disa personazhe të njohur shqiptar, të fushës së artit. Makina me të cilën udhëtonin aktori Ermal Mamaqi, sopranoja Inva Mula dhe bashkëshorti i saj profesori Hetem Ramadani, shkrimtarja Mirela Sula etj, ka shpërthyer në flakë rrugës për në Tropojë, aty për ku dhe ishin nisur […]

Continue Reading

Presidenca, Kruja e dytë që s’u pushtua dot nga Sulltan Rama dhe ushtria e mercenarëve të tij

Azgan Haklaj Presidenca, Kruja e dytë që s’u pushtua dot nga Sulltan Rama dhe ushtria e mercenarëve të tij Kartoni i kuq i Venecias për Edi Ramën ia shterroj shpresën për ta shpallur Shqipërinë sulltanat të tij Ashtu si pesë shekuj më parë Kruja, kështjella kryesore e Shtetit të Arbërit u përballë por i theu […]

Continue Reading

Rama ua pret shkurt ndërkombëtarëve: Ky është vendim i parlamentit të Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama në seancën plenare të ditës së sotme, e cila do të votojë ndryshimet historike Kushtetuese, ka dhënë mesazhe të prera kundrejt ndërkombëtarëve. Rama duke cituar Komisionin e Venecias, shprehet se shtetet kanë marsh të gjerë vlerësimi në përzgjedhjen e  sistemeve zgjedhore. Kësisoj u drejtohet ndërkombëtarëve duke thënë se votimi i ndryshimeve është […]

Continue Reading

Alimadhi: Ti Murriz je spiun i Sigurimit të Shtetit dhe shërbëtor i Ramës!

Deputeti Adriatik Alimadhi, i cili denoncoi falsifikimin e firmave të deputetëve që kanë kërkuar ndryshimet, ka akuzuar deputetin Myslim Murrizi për sabotim të reformës zgjedhore. Teksa Murrizi po fliste nga foltorja për reformë madhështore dhe lirinë e votës, Alimadhi deklaroi se Murrizi ka qenë spiun i Sigurimit të Shtetit. Ai shtoi se reforma po bëhet […]

Continue Reading

Zbulohet skandali, Taulant Balla fshehu pasurinë në 2003. DOKUMENTI

Taulant Balla hyri në politikën shqiptarë në vitin 2003 ku sapo kishte mbaruar studimet në Rumani, u katapultua menjëherë në oborrin e ish-kryeminIstrit Fatos Nano duke shërbyer sëpari si ndihmës e më pas si shef i protokollit. Por militimin e tij në politikë Taulant Balla e ka njollosur me shkelje të rënda ligjore. Sipas një […]

Continue Reading

Opozita e Bashkuar: Ndryshimet kushtetuese , pasoja të rënda për stabilitetin

Në përfundim të takimit prej 5 orësh në tavolinën e Këshillit Politik, përfaqësuesit e opozitës jashtëparlamentare kanë folur duke treguar se PS u largua nga tryeza pa dhënë asnjë argument. Oerd Bylykbashi, përfaqësuesi i PD thotë se qëllimi i mazhorancës është të ndryshojë rregullat. Ndërsa përfaqësuesi i LSI, Petrit Vasili u shpreh se ishte Gjiknuri që zgjodhi […]

Continue Reading

Tirana kampion, Meta: E meritonte! Sot shëndeti është më i rëndësishëm se çdo gjë

Presidenti Ilir Meta pak orë para se Tirana të jetë zyrtarisht kampione e Superligës së Shqipërisë ka pozuar me fanellën bardh e blu. Meta thotë se Tirana e meritonte këtë sukses në 100- vjetorin e kryeqytetit dhe nxjerr edhe një listë të legjendave të ekipit të cilëve u dedikon këtë sukses. Por Presidenti thotë se […]

Continue Reading

Skandal/ Dy gratë e komisionerëve të vdekur përgënjeshtrojnë SPAK: Kanë vdekur që në 2018

Nafije Bregu, bashkëshortja e Besim Bregut, komisionerit të Partisë Demokratike në zgjedhjet e vitit 2017 në Durrës, dhe Mimoza Lala, gruaja e Kasëm Lalës, komisionerit të Partisë Socialiste mohojnë që burrat e tyre të vdekur të kenë lidhje me hetimet e dosjes 339. Pas publikimit në media të pretendimit të SPAK se nuk kishte mundësi […]

Continue Reading

“Shumë i suksesshëm”, Trump mbron përsëri ilaçin ndaj malarjes kundër Covid-19

Presidenti amerikan Donald Trump përsëri foli për të mirat e ilaçit kundër malarjes hidroksiklorinë për pacientët me COVID-19, duke këmbëngulur se shumë mjekë besojnë se është “shumë i suksesshëm”. Ai i bën komentet një pasi ai vetë dhe i biri, postuan video keqinformuese për ilaçin, të cilat u bllokuan nga rrjetet sociale Twitter dhe Facebook. […]

Continue Reading

Shkëlzen Berisha i shkruan Ballës: Pse ke frikë të shkosh në SPAK?

Juristi Shkëlzen Berisha iu përgjigj komenteve të numrit dy të socialistëve, Taulant Balla në Kuvend. Ai tha se SPAK duhet të nisë hetimet ndaj Berishës. “Tualet, pse ngjiresh duke i bërë thirrje SPAK-ut dhe nuk shkon vetë aty të bësh kallëzim? Nuk të pinë ujë shpifjet apo ke frikë nga ndonjë hetim për apartamente të […]

Continue Reading

Skandal i SPAK/ U çon fletë-arresti dy të vdekurve

Një skandal, është zbuluar në lidhje me 22 urdhër arrestet e lëshuara dje nga Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar për dosjen e shumëpërfolur 339, e cila ka të bëjë me vjedhjen e votave në Durrës dhe laboratorin e kokainës në Has. Mësohet se 2 nga 21 komisionerët për të cilët u lëshua urdhër […]

Continue Reading

Aksioni i SPAK si tentativë për ta fshehur krimin e organizuar zgjedhor

Nga Bujar Nishani Maskarada më e fundit e të ashtuquajturit “SPAK” gjoja për “hetimet” dhe “arrestimet” për krim zgjedhor dhe DOSJEN 339 nuk është gjë tjetër veçse një bashkëpunim me krimin zgjedhor dhe një shtesë penale në atë dosje që do apo nuk do “SPAKU” do të hetohet me themel dhe me të gjithë thellësinë […]

Continue Reading

Vasili: Ndalimi i koalicioneve është puç kushtetues nga PS

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka thënë pas mbledhjes së Këshillit Politik se ndalimi i koalicioneve parazgjedhore është një puç kushtetues nga PS dhe disa individë dhe jo nga opozita parlamentare. Vasili ka konfirmuar se Rudina Hajdari ka firmosur vetëm për Lista të Hapura dhe jo për ndalim koalicionesh. Sipas Vasilit, Rama ka frikë nga […]

Continue Reading

Ja si ta kuptojmë nëse shalqiri ka nitrat

Shalqiri është fruti i pandashëm në tryezë gjatë stinës së verës. Por sa i sigurtë është ky frut? Për këtë çështje ish-ministri i bujqësisë Edmond Panariti do të tregojë për Top Channel mënyrën që duhet të ndjekë konsumatori për të provuar nëse ky frut ka nitrate ose jo. Prova numër 1 Ky është një testim […]

Continue Reading

Gjykata e Apelit/ Saimir Tahirit dhe Jaeld Çelës nuk iu dha mundësia të mbroheshin

Gjykata e Posaçme e Apelit zbardh vendimin për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Sipas Gjykatës së Posaçme, Prokuroria ka ngritur akuza të reja për ish-ministrin dhe dhe ka gabuar në rikualifikimin e veprës penale. Madje, sipas Apelit të Posaçëm, Saimir Tahirit dhe ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela nuk u është lënë mundësia të […]

Continue Reading

Trump optimist për vaksinën, viziton laboratorin që do prodhojë doza për 30 mijë vullnetarë

Presidenti Donald Trump thotë se Shtetet e Bashkuara po ecin mirë në përpjekjet për zhvillimin e një vaksine, ndërkohë që në Karolinën e Veriut një laborator filloi prodhimin e dozave të një vaksine kandidate. Presidenti vizitoi mjediset e laboratorit pranë qytetit Rali, ku do të fillojë prodhimi i dozave që do të shërbejnë për provat […]

Continue Reading

Infektohet me COVID-19, Erion Veliaj

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj infektohet me koronavirus. Është vetë kryebashkiaku që jep lajmin, ndërsa thotë se është në gjendje të mirë shëndetësore. “Miq, pas testit më njoftuan se dola pozitiv nga covid-19. Jam në gjendje të mirë shëndetësore, ashtu si edhe familja ime. Por, nga sot do të vazhdoj të punoj me të njëjtin […]

Continue Reading

SPAK firmos 22 urdhër arreste për dosjen 339

SPAK ka lëshuar disa urdhër arreste sa i takon dosjes 339. Gjatë orëve të natës janë kryer disa aksione në Tiranë dhe në Durrës, të cilat kanë konkluduar në arrestimin e disa personave, emrat e të cilëve nuk dihen ende. Mësohet se në total janë lëshuar 22 urdhër të firmosura nga GJKKO dhe të kërkuara […]

Continue Reading

Nderron jete shoferi i Elisa Spiropalit në spitalin COVID 2

Mësohet se ka ndërruar jetë një gardist, me inicialet G.P, 58 vjeç, i cili ka punuar si shofer i ministres Elisa Spiropali. Gardisti ishte shtruar para dy ditësh te ‘Shefqet Ndroqi’ pas simptomave të shfaqura të COVID-it. Ndërkaq, pritet informacioni zyrtar nga ministria e Shëndetësisë për të mësuar nëse gardisti vuante nga ndonjë sëmundje bashkëshoqëruese. […]

Continue Reading