Aktualitet

Meta në Skrapar, dolli për këngëtarin e shquar dhe…

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka qenë gjatë ditës së  sotme në zonën e Skraparit.

Për viziten e tij në këtë zonë ai ka postuar në facebook edhe disa shenime të shkurtëra.

Sot tek “Verori” në Çorovodë, një shëndet për përjetësinë e këngëtarit legjendar të maleve tona, Demir Zyko-shkruan Presidenti.

“Shumë i lumtur të takohem dhe me poetin tonë të madh Xhevahir Spahiu, sidomos në Skrapar, ku ndodhet Mali i shenjtë i Tomorrit që aq shumë e ka frymëzuar për veprat e tij të jashtëzakonshme”, shkruan kreu i shteteit ne një shenin pasi ka takuar poetin dhe shkrimtarin e talentuar.

Image
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania