SPRINT NEWS ALBANIA

Politike

Takimi/ Meta-krerëve të Opozitës: Shembja e paligjshme e teatrit

Zbardhet takimi që Presidenti i Republikës Ilir Meta zhvilloi sot me kërkesën e tij, me kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar.

Presidenti Meta i falenderoi për angazhimin dhe propozimet e tyre për tejkalimin sa më parë të situatës së vështirë të krijuar nga COVID-19. Po ashtu mësohet se kreu i Shtetit shprehu shqetësimin e thellë për ngjarjen e fundit të shembjes së paligjshme të Teatrit Kombëtar dhe e cilësoi atë si provokim për demokracinë, shtetin ligjor, por edhe për Opozitën e Bashkuar dhe natyrisht ndaj vlerave europiane.

Presidenti Meta i informoi për përpjekjet dhe propozimin prej Tij të një platforme konkrete gjithëpërfshirëse për integrimin europian. Ai theksoi rëndësinë që Opozita e Bashkuar të japë kontributin e saj në Këshillin Politik për të treguar vullnetin për rikthimin e legjitimitetit të të gjithë institucioneve përmes zgjedhjeve të lira e të ndershme, siç është dhe përfshirja në reformën zgjedhore.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?