Meta nxjerr videon: Dhuna te Teatri ka vetëm një emër

Aktualitet

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish për shembjen e Teatrit Kombëtar.

Meta ka qenë i ashpër në reagimet e tij dhe ka deklaruar se ky krim mafioz nuk do të amnistohet asnjëherë.

Sot presidenti ka publikuar në Facebook, pamje të dhunës policore ndaj artistëve, aktivistëve dhe qytetarëve.

Reagimi i plotë i Presidentit llir Meta:

Kjo dhunë ka vetëm një emër dhe një adresë!

Kush hesht dhe nuk guxon ta dënojë është bashkëfajtor dhe nxitës i saj!

Kjo dhunë ka vetëm një emër dhe një adresë!

Kush hesht dhe nuk guxon ta dënojë është bashkëfajtor dhe nxitës i saj!

Kurajë qytetare dhe solidaritet!

Demokracia nuk dhurohet, por mbrohet dhe fitohet!

Të bashkuar deri në fund, me dashuri për Shqipërinë europiane!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *