‘Zgjohem dhe gjej mallkime ‘të të vdesë djali’, Veliaj flet për protestën

Aktualitet

Kreu i Bashkisë Tiranë Erion Veliaj ka folur për protestat e djeshme në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar.

Ai ka thënn se sapo zgjohet në mëngjes gjen mallkime nga më të ndryshmet, por edhe në lidhje me djalin e tij, ku disa persona i shkruajnë “të vdektë djali”.

Veliaj thotë se kjo nuk është diçka e lehtë, por disa nga ata që protestonin dje, më parë nuk e dinin ku binte teatri dhe e pyesnin atë vetë.

“Nuk është e lehtë të zgjohesh në mëngjes dhe të gjesh mallkime të të vdesë djali. Këto mallkime konfirmojnë atë që unë e dija prej kohësh. Njerëzit që mallkojnë nuk kanë shkelur kurrë në atë teatër. Grupe të atyre që protestonin vinin e më pyesnin më parë “lali Eri ku bie teatri”, ka thënë Veliaj.

0 0 votes
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments