Politike

Besa Shahini: Shkollat gati për ditën e hënën

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka publikuar disa foto nga shkollat duke theksuar se ato janë gati për të mirëpritur maturantët ditën e hënë.

‘Të gjitha shkollat gati për të mirëpritur maturantët ditën e hënë’, shkruan Shahini.

Rreth 31 mijë maturantë do të rikthehen të hënën në shkolla duke ndjekur rregulla shumë strikte të distancimit social dhe mbajtjes së higjienës.

Në çdo bankë do të ketë dezinfektantë dhe do të qëndrojë vetëm një nxënës, ndërsa bankat në klasë janë të vendosura në mënyrë të tillë që garantojnë distancimin fizik mes nxënësve e mësuesve.

97878361_2574661139457650_7239409196951666688_o.jpg
98078362_2574661019457662_3777717280666812416_o.jpg
97135890_2574661472790950_9129565673322708992_o.jpg
97562556_2574661192790978_7337467247394291712_o.jpg

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania