SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Thirrje të rinjve: Shmangni lokalet dhe kontaktet, mund ta çoni virusin në shtëpi!

Në mbledhjen e qeverisë, kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje të rinjve të shmangin lokalet dhe vendet e tjera të argëtimit ku mblidhen shumë njerëz; ai ka theksuar që të merren masa për t’u mbrojtur nga virusi, duke filluar nga shmangia e kontakteve fizike, larja e duarve e sidomos të rinjtë, të shmangin lokalet e natës dhe pabet ku kërcehet e këndohet, pasi nuk është problem virusi tek të rinjtë, por mbartja e virusit tek të tjerët.

Të mbajmë larg kontakteve nga ne, sa më prek prekje me duar dhe sa më shumë kujdes.

© SYRI.net

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?