SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Kryetari i PLL z.Shpëtim Axhami shpreh urimin e Tij me rastin e 7 Marsit.

Në këtë ditē të shënuar gjej rastin që:
Në respekt te gjithe atdhetarēve që kontribuan në kristalizimin e alfabetit të Gjuhës Shqipe.
Në respekt të gjithe mesuesve që sakrifikuan për hapjen e shkollave shqipe në tē gjithë trojet tona etnike kombetare dhe me gjere.
Ne respekt të gjithë mesuesve. që me perkushtim, dinjitet dhe krenari dhanë dhe vazhdojne të japin kudo edukaten, dijen dhe kulturen e duhur brezit tone te ri nē funksion të së ardhmes tone të përbashkët të ju uroj.
GEZUAR 7 MARSIN.
Roli dhe puna e juaj kanë mbajtur dhe vazhdojnë të mbajnë gjallë kombin tonë ndër vite.
Prandaj kjo dite duhet të shërbej si ditē reflektimi dhe përgjegjësie për një vlerësim sa mē dinjitoz në të gjitha aspektet pēr mesuesit si dhe ata e meritojnë.
Gjithashtu duhet të e dimë mirë se rritja e investimeve dhe e cilësisë në arsim, siguron njē të ardhme të begatë me një shtet të fortë kombetarisht dhe nderkombtarisht.
Gëzuar, suksese në punë dhe nē familje.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?