Burime të besueshme, Rama i ka premtuar Merkel zgjedhje të parakohshme…

Kryeministri Rama u prit nga kancelarja gjermane Merkel në Berlin. Teksti i takimit është bërë i ditur medias, por ajo që nuk thuhet nga kryeministria shqiptare bëhet i ditur nga pjestar të takimit, natyrisht nga pala shqiptare. Si nën zë pjestar të delegacionit pohuan se kryeministri Rama ka premtuar kancelares gjermane se pas miratimit me […]

Continue Reading

VIDEO/ SHKODËR: SHEMBET NDËRTESA, MYFTINIA MERR PRONËN

Te dashur miq, shikojeni videon e manipuluar.Beteja 15- vjecare , lindi Hoxha Sytari ne Shkoder Injoranca ka treguar qe ben seks me “zotin” , duke dhunuar te qarat e femijeve, pastaj blejne “miqte” dhe mendojne se sundojne “friken”Helmi njerezore eshte fundi i zemerimit por qetesia eshte cmimi i drejtesise!!! Jemi te vendosur per te kthyer […]

Continue Reading

Blerja e votave/ Bashkëshortja e Erion Ahmetit të Rrugores pushoi hetimet ndaj Prefektit të Kukësit

Prokuroria dhe Gjykata kanë pushuar një hetim, në të cilin kishte elementë të shumtë që ngrinin dyshime se Liman Morina, Prefekt i ​Qarkut të Kukësit, është përfshirë personalisht në “shit-blerje” votash, në zgjedhjet e vitit 2017. Në qershor të 2017-ës, një shtetas kallëzoi Prefektin e Kukësit se i kishte dhënë “30 mijë lekë, me qëllim që […]

Continue Reading

Mezi pres të martohem/ 80-vjeçarja martohe me 35-vjeçarin

Një pensioniste britanike 80-vjeçare ka në plan të martohet me të dashurin e saj egjiptian, edhe pse ai është vetëm 35 vjeç. Britanikja është dhjetë vite më e madhe se mamaja e egjiptianit. Iris Jones ra në dashuri me Mohamed Ahmed Irbriham pasi u njohën në Facebook. Pasioni e përfshiu menjëherë për egjiptianin e papunë dhe pas […]

Continue Reading

Këshilli bashkiak i Tiranës të tmerron, vetëm zv/ministra dhe drejtorë. EMRAT

Kryebashkiaku Erjon Veliaj, ka firmosur gjatë viti 2019 rreth30 milionë euro tendera, PPP e projekte (gjoja) shërbimesh dhënë OJF-ve të pushtetit e nën ombrellën e Sorosit. Sipas të dhënave, që do bëhen prezent në pasqyrat “Bilanci-2019”; rezulton se 19.8 milionë euro, që Erjon Veliaj ka çuar në xhepat e 7 oligarkëve e 8 OJF-ve të […]

Continue Reading

Skandal/ Stafi sorosian e nxjerr Ambasadoren e re Amerikane me flamur Kinez.

Flamuri kinez që nuk ka lidhje fare me flamurin kombëtar kuqezi duhet të zhduket njëherë e mirë nga çdo institucion apo event me karakter zyrtar. Kemi shkruar shumë për rastet kur flamuri ynë është përdhosur dhe në vend të atij me shqiponjën dy krenare është vendosur një flamur që s’ka simbol shqiponjën por diçka të […]

Continue Reading

Gjykata shpall të pafajshëm ish-kreun e Burgjeve, Arben Çuko

h deputeti socialist dhe ish-drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Arben Çuko pas më shumë se një viti e gjysmë beteje me drejtësinë, ka fituar pafajësi. Me vendim të gjyqtarit Sokol Tona, Çuko nuk ka lidhje me korrupsionin e lejeve për të burgosurit dhe transferimet e tyre. Prokuroria për Krime të Rënda në atë kohë, e […]

Continue Reading

Meta publikon foton e Ramës me Merkel dhe i kujton zbatimin e 9 kushteve të Bundestagut

Presidenti Ilir Meta ka publikuar një foto të kryeministrit Edi Rama nga takimi i ditës së sotme me kancelaren Angela Merkel.   Ai ka përshëndetur angazhimin e Kancelares për çeljen e negociatave të anëtarësimit ndërmjet Shqipërisë dhe Bashkimit Europian. Sipas Metës, zbatimi i 9 kushteve të Bundestagut me rezultate të prekshme, janë harta më e sigurt e […]

Continue Reading

Lë mikun të flejë me gruan, gojëdhënat që frymëzuan Ermal Mamaqin për “I Love Tropoja”

Ermal Mamaqi kohët e fundit është përfolur shumë për filmin e tij më të ri që do nxjerrë në treg “I Love Tropoja”. Me datë 29 janar në Pallatin e Kongreseve, do të mbahet premiera e filmit të tij, që të gjithë mezi po e presnin. I ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora, ai […]

Continue Reading

Gjiknuri dhe Hajdari flasin pas tryezës: Brenda 15 marsit kjo punë të përfundojë

Përfundon takimi i grupit të punës për reformën zgjedhore. Në takim morën pjesë Damian Gjiknuri i PS, Oerd Bylykbashi i PD, Petrit Vasili i LSI dhe Rudina Hajdari e opozitës së re. Pas takimit, ka folur Gjiknuri i cili tha se është rënë dakord që brenda 15 marsit kjo punë të përfundojë “Vendosëm afate konkrete […]

Continue Reading

Përhapja e koronavirusit. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu mblodhi sot Task Force

Shqipëria ka aktivizuar protokollet e sigurisë në fushën e shëndetësisë sipas udhëzimeve të OBSH-së për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu mblodhi sot Task Force, grupin e ekspertëve dhe deklaroi sot para medieve se Shqipëria mbetet një vend me rrezik të ulët, pasi nuk ka linja direkte fluturimi me Kinë, por […]

Continue Reading

E djathta duhet të vi në pushtet me dinjitet!

Shpetim Axhami Teorite se ky popull është i majtë, janë dashakeqe dhe e lënë të djathtën në minorancë psikologjike duke zbehur frymën e krijuar. Sot gjendemi përballë një situate, ku kriza duket se ka marrë një farë rrugë zgjidhjeje. Por të gjithë ngrenë dilemat e tyre, se çfarë po ndodh, a do ketë zgjedhje të […]

Continue Reading

Basha kujton Holokaustin: Dhimbje për shfarosjen e 6 milionë hebrenjve

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kujton Ditën Ndërkombëtare të Holokaustit, tragjedinë që mori miliona jetë njerëzish. Përmes një postimi në “facebook”, Basha thekson se 7 janari përkujtohet me dhimbje për shfarosjen mizorisht të 6 milionë hebrenjve. Sipas tij, kjo ditë nuk duhet harruar kurrë, ndërsa shton se jemi krenarë për sakrificën e shqiptarëve në […]

Continue Reading

Meta reagon pas takimit me Yuri Kim: Së bashku të përballojmë me sukses sfidat

Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një statusi në facebook, pas takimit me ambasadoren e re të SHBA, Yuri Kim. “I kënaqur të prisja dhe të pranoja Letrat Kredenciale të Ambasadores së re të SHBA, znj.Yuri Kim.SHBA një partner strategjik, i pazëvendësueshëm për Shqipërinë. Së bashku të përballojmë me sukses sfidat që ka vendi. Zoti […]

Continue Reading

Ish-oficeri: Koronavirusi qe po ben kerdine ne Kine eshte prodhuar ne laborator ushtarak

Mediat amerukane forcojne hipotezat sipas të cilave epidemia e koronavirusit e ka pasur origjinën në një laborator në Wuhan, vendi ku shpërtheu fillimisht, tashmë i izoluar. Në laborator janë zhvilluar edhe armë kimike. Sipas Dany Shoham, një ish-oficer i inteligjencës ushtarake izraelite, ekspert i luftës bakteriologjike, pikërisht në qytetin kinez ekziston një laborator i lidhur […]

Continue Reading

Meta: Krenar për kombin tonë, që mbrojti mijëra hebrenj

Presidenti i Repubklikës Ilir Meta ka postuar një shënim në faqen e tij në Facebook, në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës.   “Krenar për kombin tonë, që në periudhën më të errët të njerëzimit, mbrojti dhe mirëpriti mijëra hebrenj të larguar nga vendet e tjera, duke mos dorëzuar asnjë te pushtuesit”, shkruan Meta. Ja postimi i […]

Continue Reading

Momenti kur rrëzohet helikopteri i Bryant. (VIDEO)

Ky është momenti tronditës i rrëzimit të helikopterit, ku ndodhej legjenda e basketbollit, Kobe Bryant, dhe vajza e tij adoleshente, të cilët humbë jetën tragjikisht. Siç e shihni në video, helikopteri me të cilin ata udhëtonin ka bërë disa rrotullime në ajër dhe më pas është përplasur në tokë, duke shpërthyer në flakë, e duke […]

Continue Reading

Unë dhe populli shqiptar jemi krah Turqisë mike në këto momente të vështira

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas tërmetit 6.8 ballë që preku pjesën lindore të Turqisë mbrëmjen e kaluar, ku deri më tani raportohet për 21 të vdekur dhe mbi 1000 të plagosur. “Me shqetësim dhe dhimbje të thellë po ndjek situatën në Turqinë mike, të goditur nga tërmeti tragjik.Shumë i tronditur nga viktimat në njerëz, […]

Continue Reading

Durrrës/ Kapen hajdutët që vidhnin banesat e dëmtuara nga tërmeti

Në një njoftim për mediat nga uniformat e qytetit bregdetar, bëhet e ditur se dy të arrestuarit kanë bërë disa vjedhje në lagjet 13 dhe 17 në Durrës. Arrestimet janë bërë gjatë operacionit të koduar ‘Ndjekja’. Njoftimi i Policisë së Durrësit: Masa shtesë për të parandaluar dhe goditur vjedhjet e banesave të dëmtuara nga tërmeti […]

Continue Reading