Kultivimi i kanabisit, reagon Rama për videon e RAI 3: Turp gazetaresk

Aktualitet

Edi Rama e konsideroi një turp gazetaresk videon e publikuar nga RAI 3 mbi kanabisin në Shqipëri dhe shtimin e kultivimit të tij. Sipas kamës, ky lajm nuk ka asnjë lidhje me realitetin e monitoruar nga Guardia di Finanza.

Lexoni më tej: 

VIDEO/ RAI3 nxjerr raportin sekret: Mbjellja e kanabisit në Shqipëri u rrit me 1200%

Në një reagim në rrjetet sociale Rama thotë se pret që partnerët ta thonë vetë të vërtetën, pa humbur kohë, mbi kanabisin në Shqipëri.

Lajmi i mbrëmshëm në RAI 3 mbi gjoja 12 fishimin e kultivimit te kanabisit në Shqipëri është një turp gazetaresk, pa asnjë lidhje me realitetin e monitoruar dhe çertifikuar nga vetë Guardia di Finanza! Uroj që partnerët tanë të shkëlqyer ta thonë vetë pa humbur kohë të vërtetën!”- shkroi Rama. ©Lapsi.al

Ramaq
0 0 vote
Article Rating
Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments