30 Qershori pikënisja e rrugëtimit tê fitores së Lulzim Bashës ndaj Edi Ramës

Aktualitet

Nga Erald Shulla

30 Qershori pikënisja e rrugëtimit tê fitores së Lulzim Bashës ndaj Edi Ramës

U deshën pak muaj që të gjithë të fillojnë të kuptojnë fitoren e Lulzim Bashës në 30 Qershor. Lulzim Basha ka vepruar në mënyrë strategjike perfekte, duke e shtyrë dhe nxitur Edi Ramën të futet i vetëm në zgjedhje. Duke e ngrënë “sapunin për djathë” me mendimin që cilin do që e kandidonte do ishte fitues. Por Edi Rama nuk mund të mos i rezistonte kësaj mundësia për të pasur gjithë pushtetin.

Por harroj që ky ishte sapuni dhe jo djathi. Edi Rama nxitoi të vendos persona për kryetar bashkish, njërëz të cilët një e nga një po dalin me rekorde kriminale dhe me probleme me drejtësinë e vendeve të ndryshme. Kandidati i Shkodrës nuk mundi të bëj as betimin. I Vorës është në kërkim të tjerët po pendohen që kanë kandiduar dhe janë gati të dorëhiqen.
Kjo është humbja më e madhe e Edi Ramës.


Lulzim Basha e mundi Edi Ramën pa garuar fare në zgjedhjet e 30 Qershorit.
Edi Rama, tashmë është në rrugën e tatëpjetës deri në humbjen përfundimtare e cila është pranë.

Total 2 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?