Ambasada Shqiptare në Kosovë s’do t’ja dijë për tërmetin, feston me verë.

Aktualitet

Nga Zamira Kazazi Bushati.

Skandaloze kjo festa solemne me shampanja e rroba dasmash që sonte e organizoi Ambasada Shqiptare në Prishtinë. Ndërkohë që sonte gjithë kombi është në zi, kur akoma numri i viktimave sa shkon e rritet dhe që të dy shtetet kanë paralajmëruar/shpallur ditë zie kombëtare, më së paku mirëkuptohet babëzia dhe festa.

Fotografia e Infopressalbania.com

Edhe sikur sonte të qëllonte të ishte 28 Nëntori, ceremonia është dashur të anullohej ,shtyhej. E, sonte është 26 nëntori dhe shampanjën e verën e kuqe do ta gjenit aty edhe pas ndonjë 2-3 netëve. E ambasadori shqiptar ne Prishtine Qemal Minxhozi harbon , e kercen mbi kufomat e tërmetit dhe mbi jetet e njerëzve që ndodhen nen germadha. Ambasadori Minxhozi kokrra e komunistit me rrace soj e sorollop harbon , defrehet mes alkolit , veres shampanjes muzikes mbi dhimbjen lotet dhe trishtimin e mbi 20 viktimave.

Por, simbas gjasës, askush s’ka vdekur prej turpit!!! E ndersa medjat kosovare bucasin per kete skandal te Ambasador Minxhozit , Nje pyetje kam, perse hesht Ministria e Jashtme ???!

Në foto, ambasadori shqiptar ne Kosove.

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?