‘Shkrihet PS e Shkodrës’: Ish-kryetari: Nuk jemi domate për salcë sa herë që kërkon i zoti

Aktualitet

Ish-kreu i PS në Shkodër Ndue Dodaj ka reagur në lidhje debatet të forta të krijuara tek mbledhja e sotme mbi emërimin e drejtorëve.

Përmes një statusi në ‘Facebook’, ai shprehet se është shkelur statuti i PS-së me të dyja këmbët.

Sipas Dodaj, strukturat e PS-së nuk janë domate, që të bëhen salcë, sa herë që kërkon i zoti i shtëpisë.

Më tej Dodaj, sugjeron se Partia Socialiste duhet të hartojë nje projekt te veçantë politik për qeverisjen e Shkodrës.

Statusi i plotë:

Shkrihen strukturat e PS Shkoder.Per cfare?! Per zgjedhjet e kandidatit per Kryetare Bashkie ?!Se srukturat u emruan?!Se pati rezultate te dobta me zgjedhje?!Se drejtuesit e institucioneve (drejtore)i zgjodhen kto struktura?!Se antaret e kshillin bashkiak i zgjodhen strukturat?!Se kryetaret e partise njri pas tjetrit u zgjodhen nga strukturat?!.Duhet nje sqarim per partine e per publikun.Strukturat nuk jane domate qe behen salce kure don i zoti i shtepise.Ka nje”statut” qe thote kure shperndahen strukturat.Me stukturat e PS Shkoder eshte luajt vazhdimisht sepse i duhet dikujt si fasade per te mbuluar dobsite e veta.Partia Socialiste ne Shkoder nuk ka patur mbeshtetjen e duhur sepse te deleguarit e partise e kan vlersuar si kalim kohe e jo detyre per te ndihmuar e zgjidhur vishtirsite me plane e pune konkrete.Partia Socialiste e Shqiperise duhej dhe duhet te hartoje nje projet te vecanet politik e qeverises per Shkodren sepse dhe Shkodra vete ka specifikat e saje ndryshe nga qytetet e tjere e mbi te gjitha edhe per fakt qe ne Shkoder sundon 30 vite Partia Demokratike.Te nderuar drejtues politik per Shkodren pertia organizohet me gjitheperfshirje nga themeluesit der te rinjet pa dallim.Me gupe interesash te ngushte ka perfitime individuale por jo parti te organizuar e qe u sherben interesave te qytetareve.Mbetem me shprese se do e merrni seriozisht kte radhe.Shqiperia ka ndrvoje dhe per Shkodren e Shkodra ka nevoje per Shqiperine njelloj si per Vloren apo Korcen,Durrsin apo Tiranen ,Elbasanin apo Lushnjen,Firin apo Kuksin.etjere qytete te Shqiperise.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?