Gjykata liron Klevis Balliun dhe të arrestuarit e tjerë

Aktualitet

Gjykata ka dhënë vendimin për ish-deputetin e PD, Klevis Balliu dhe të arrestuarit e tjerë.

Mësohet se trupa gjykuese ka dhënë masën “detyrim paraqitje” për të gjithë.

Prokuroria kërkoi masën ‘arrest me burg’ për të arrestuarit, ndërsa gjykata dha ‘detyrim paraqitje’ duke i lënë kështu të lirë.

Balliu dhe 9 protestues të tjerë të Unazës së Re u arrestuan pasi bllokuan rrugën gjatë protestës në zonën e Astirit.

10 të arrestuarit janë:

Rruzhdi Maqinaj

Safet Maksuti

Benard Nezha

Kujtim Ylli

Bajram Noka

Agron Thaçi

Artan Muçmata

Klevis Balliu

Dritan Noku

Andi Sharra

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?