Një tjetër shqiptar i vdekur u gjet mbrëmjen e djeshme në Greqi.

Rajoni

Mediat helene raportojnë se një 40-vjeçar është gjetur i varur me litar në qelinë e tij në burgun famëkeq të Koridhalosë. Sipas informacioneve nga vendi fqinj, ai vuante dënimin për vrasjen e mbetur në tentativë të një të afëmi të tij.

Policia greke ende nuk ka një version të vdekjes së shqiptarit, por po punohet për zbardhjen e plotë të kësaj çështjeje.

Brenda 3 viteve, afro 30 shqiptarë kanë vdekur në bugjet e Greqisë. Disa prej tyre janë vrarë nga të dënuar të tjerë, ndërsa akuzat shtohen dhe mbi gardianët grekë, të cilët në shumicën e rasteve fshehin vdekjet e të dënuarëve shqiptarë

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?