Tërmet i fuqishëm/ Njerëzit lenë ndërtesat dhe dynden në rrugë. VIDEO

Bota

Qyteti i Stambollit është tronditur nga një tërmet i magnitudës 5.7 deri në 5.9 i shkallës rihter.

Dëshmitarët kanë përshkruar dridhjet e forta të tokës, ndërsa lëkundjet e tokës kanë nxjerrë të tmerruar qytetarët nga ndërtesat.

Tërmeti ka rënë rreth orës 12:40 sipas orës lokale.

Njerëzit kanë braktisur banesat duke u dyndur në rrugë.

Epiqendra e tërmetit ishte rreth 70 kilometra në perëndim të Stambollit në Detin Marmara, në jug të qytetit të Silivri.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?