Aulon Kalaja/ Jo vetëm që nuk e hoqi ujin me orar, por e reduktoi orarin kur vjen uji. VIDEO

Aktualitet

Jo vetem qe nuk e hoqi ujin me orar, por e reduktoi orarin kur vjen uji. Jo vetem qe uji eshte i papijshem dhe ne e paguajme per te pijshem. Jo vetem qe riktheu vetem autobotet qe shesin uje dhe qytetaret e Tiranes qe mbajne radhe, si ne kohen e qoftelargut.
Por tani, viti 2019, zgjohesh ne mengjes dhe nuk mund te lashe shte dhe dhembet. Kamarieri ne lokal te kerkon qe te mos hysh ne tualet, sepse e kane jashte funksionit, sepse mungon uji.

Ate e ka ndalur, e ka vjedhur, e ka grabitur Kucedra Erion Veliaj dhe legjenda thote se kerkon t’a jape me koncesion, ashtu sic kane bere me asetet tona, anembane Shqiperise.
Sikur te mos mjaftonte kjo, del dhe ne televIzor si “gjeli maje plehut” dhe na flet per cmimet imagjinare qe na paska fituar Tirana neper glob dhe madje bota po ndjek shembullin e kryeqytetit tone, per ujin, ajrin, pastertine apo ku e di une se cfare. Gjithe kete shfaqe e ben prane nje plake, e cila i puth doren, ndersa Erioni ne doren tjeter mban nje tas me supe. Sigurisht perballe kane kamerat dhe aparatet e Bashkise.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?