Rama informon të gjithë drejtuesit e mjeteve lidhur me automjetin që ato zotërojnë.

Aktualitet

Me anë të një postimi në Facebook, Kryeministri Rama njofton shoferët se çdo të dhënë për automjetin e tyre mund ta verifikojnë online në faqen zyrtare të Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor.

Mjafton që të japësh numrin e shasisë dhe targës dhe mund të mësoni nga e ka prejardhjen, sa herë është aksidentuar, defektet dhe autorësinë e automjetit.

“MIRËMËNGJES 

dhe me këtë informacion me rëndësi për drejtuesit e automjeteve, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri krahas një videoje informuese.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?