Paul Pogba është mungesa e rradhës për skuadrën e Deschamps kundra Shqipërisë

Sport

Paul Pogba është mungesa e rradhës për skuadrën e Deschamps. Pogba është dëmtuar në gju, gjatë ndeshjes midis Mnachester United dhe Southampton e cila përfundoi 1-1.

Tekniku francez Didier Deschamps, ka thirrur për herë të parë në kombëtaren e Francës, Matteo Guendouzi, mesfushorin e Arsenal.

Lojtarët e tjerë që do të mungojnë në ndeshjen e të shtunës ndaj Shqipërisë janë, Kylian Mbappe, Ousmane Dembele, Aymeric Laporte.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?