Aktualitet

Çollaku/ Si mundet çdo ekran, çdo ditë, të transmetojë live me orë të tëra ëdo konferencë shtypi të ministrave?

Po si mundet cdo ekran,cdo dite,te transmetoje live me ore te tera cdo konf shtypi te ministrave e drejtoreve dhe kusurit qe vjen pas(nga ceshtjet e rendesishme te ato me banalet)??

Cdo ore transmetim live paguhet nga qeveria me taksat tona. 
Se pse paguan qeveria kjo dihet,propoganda eshte gjithcka. 
Sepse u hapen ekranet edhe kjo dihet…shpenzimet duhen mbuluar.

Por per standartet etike e profesionale te infromacionit,per interesin e publikut…a kujtohet dikush.

A mundet mozaiku i ekraneve (shumica e tyre) te shnderrohen ne nje zgjatim kolektiv i ERTV ??

A ka ndonje vend te Evropes ku duam te shkojme qe keni pare ndonje Banalitet te tille ?

Dhe realisht…a nuk ju perzihet stomaku nga e tera kjo ???

(Per ilustrim ne momentin kur u shkruajt ky status,ne cdo ekran ndjek fjalimin legjendar te Blendi Klosit mbi perdorimin e qeseve plastike prej 14 minutash).

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania